Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. septembra 2017

V Tatrách sa zišlo temer 350 chemikov zo Slovenska a ČeskaTakmer 350 účastníkov sa zišlo v Starom Smokovci vo Vysokých Tatrách na 69. zjazde českých a slovenských chemických spoločností. TASR o stretnutí, ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR - Jakub Kotian
Vysoké Tatry 12. septembra (TASR) – Takmer 350 účastníkov sa zišlo v Starom Smokovci vo Vysokých Tatrách na 69. zjazde českých a slovenských chemických spoločností. TASR o stretnutí, ktoré trvá od pondelka 11. septembra do piatka 15. septembra, informoval Stanislav Ščepán z referátu pre komunikáciu a médiá Slovenskej akadémie vied (SAV).


Plenárnu prednášku dnes prednesie predseda SAV Pavol Šajgalík na tému Keramika na báze nitridu kremičitého – úžasná mnohorakosť jej použitia. "Rokovanie zjazdu bude ďalej pokračovať v desiatich sekciách, celkove bude prednesených 135 prednášok a prezentovaných 140 vývesiek," uviedol Sčepán.

Zhruba 45 percent zúčastnených chemikov je mladších ako 35 rokov. "Aj z toho vidieť, že slovenskí a českí chemici kladú veľký dôraz na výchovu mladej generácie a svojich nástupcov," podotkol Ščepán. Hlavným organizátorom zjazdu je Slovenská chemická spoločnosť, spoluorganizátorom je Česká spoločnosť chemická. Záštitu nad podujatím prebral prezident SR Andrej Kiska.

História chemických zjazdov sa začala písať v roku 1880 v Prahe. V posledných rokoch sa stretnutia chemikov striedavo konajú v Česku a na Slovensku pod záštitou chemických spoločností.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ceny ropy mierne klesli, americká WTI sa obchoduje okolo 48 USD/barel
<< predchádzajúci článok
Západnú časť Zvolena čaká v stredu odstávka elektriny

V Tatrách sa zišlo temer 350 chemikov zo Slovenska a Česka - diskusné fórum čitateľov