Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

09. mája 2007

V zdravotníctve podľa ministra Valentoviča nie je žiadna krízaMinister zdravotníctva Ivan Valentovič sa zhodol s premiérom Robertom Ficom, že v slovenskom zdravotníctve nie je žiadna kríza. Ako Valentovič vyhlásil po dnešnom rokovaní vlády, kríza v ...Zdieľať

BRATISLAVA 9. mája (WEBNOVINY) - Minister zdravotníctva Ivan Valentovič sa zhodol s premiérom Robertom Ficom, že v slovenskom zdravotníctve nie je žiadna kríza. Ako Valentovič vyhlásil po dnešnom rokovaní vlády, kríza v zdravotníctve je len agendou opozície, ktorá žiadnu inú agendu nemá.

Valentovič zatiaľ nevie, aké návrhy na racionalizáciu predloží. Bude mu to jasné až po tom, ako ho premiér oboznámi so závermi rokovania pondelňajšej koaličnej rady. Predsedovia koaličných strán sa v pondelok zhodli na tom, že sú možné kroky v zdravotníctve, ako je stanovenie minimálneho počtu poistencov pre zdravotnú poisťovňu, zníženie limitu prostriedkov určených na správu zdravotnej poisťovne či zavedenie jednej štátnej a jednej súkromnej zdravotnej poisťovne. Valentovič model jednej štátnej a jednej súkromnej však označil ako neprijateľný. "Najprijateľnejší je model jednej štátnej zdravotnej poisťovne," povedal Valentovič, ako však dodal, všetko bude jasné po rokovaní s premiérom v najbližších dňoch.

Minister sa nevyjadril k možnosti stanoviť minimálny počet poistencov, ktorý by musela mať zdravotná poisťovňa, aby mohla fungovať, ani k návrhu na obmedzenie výšky správneho fondu poisťovní. "Budeme musieť diskutovať s koaličnými partnermi, ako si to predstavujú," skonštatoval Valentovič.

Zákaz dosahovania zisku poisťovní a povinné prepoistenie poistencov štátu do verejnoprávnych zdravotných poisťovní, ktoré ministerstvo navrhuje, v súčasnosti vyhodnocujú právnici. Ako Valentovič oznámil, niektoré analýzy sú už hotové. "Zatiaľ to je v polohe retroaktivity," pripustil Valentovič.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najvyšší súd zamietol odvolanie brata sexuálneho násilníka
<< predchádzajúci článok
Sociálna poisťovňa koncom vlaňajška s prebytkom 14,6 mld. Sk

V zdravotníctve podľa ministra Valentoviča nie je žiadna kríza - diskusné fórum čitateľov