03. augusta 2015

Varga nedokončil preteky v Riu, po páde skončil v nemocnici

Richard Varga, archívne foto

Richard Varga, archívne foto Foto: TASR/Martin Baumann
Rio de Janeiro 3. augusta (TASR) - Slovenský triatlonista Richard Varga nedokončil nedeľňajšie olympijské kvalifikačné preteky v Riu de Janeiro. Po plaveckej časti sa držal na výbornom treťom mieste, v 4. kole cyklistickej časti však po kolízii vypadol z vedúceho 11-členného balíka a ďalej v súťaži nepokračoval.

Ako informovala oficiálna webstránka Slovenskej triatlonovej únie, Varga doplatil na kolíziu s Talianom Alessandrom Fabianom. Po páde skončil v nemocnici, ale nemalo by to byť nič vážne.

Preteky v rámci seriáli ITU sa skončili triumfom štvornásobného majstra sveta a strieborného medailistu z OH 2012 v Londýne Španiela Javiera Gomera Noyu, ktorý zvíťazil v čase 1:48:26 h (1,5 km plávanie, 40 km bicykel, 10 km beh). Druhé miesto obsadil so stratou 14 sekúnd Francúz Vincent Luis, tretí bol Juhoafričan Richard Murray (1:49:01). Úradujúci olympijský šampión Alistair Brownlee skončil v pretekoch, ktoré slúžili ako predolympijský test, až desiaty.

Účasť na teste bola pre triatlonistov veľmi dôležitá z hľadiska bodov v olympijskej kvalifikácii. Vargovi v nej pred podujatím v Brazílii patrila 18. priečka, na ktorú sa posunul po úspešných pretekoch v Hamburgu.

V ženskej časti dominovala Gwen Jorgensenová, ktorá triumfovala v čase 1:58:46 h (1,5 km plávanie, 40 km cyklistika, 10 km beh). Dvadsaťdeväťročná Američanka dosiahla už svoje dvanáste víťazstvo v rade. Druhé miesto v pretekoch obsadila Britka Non Stanfordová, tretia skončila ďalšia britská triatlonistka Vicky Hollandová.