Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

23. decembra 2006

Vedenie NHL chystá zásadnú reorganizáciu súťažeZámorskú hokejovú NHL čaká pravdepodobne zásadná reorganizácia. Uvádza to TSN s odvolaním sa na zdroje z prostredia ligy. Hlavnou novinkou je redukcia počtu divízií zo súčasných šiestich na ...Zdieľať

TORONTO 23. decembra (WEBNOVINY) - Zámorskú hokejovú NHL čaká pravdepodobne zásadná reorganizácia. Uvádza to TSN s odvolaním sa na zdroje z prostredia ligy. Hlavnou novinkou je redukcia počtu divízií zo súčasných šiestich na štyri. Táto zmena je vyústením snáh o zmenu programu súťaže, o ktorú sa snažia viaceré kluby. Na redukcii sa údajne už dohodli šiesti zástupcovia klubov s komisárom NHL Garym Bettmanom. O zmene by sa mohlo hlasovať už počas januárového Zápasu hviezd v Dallase. Návrh príjmu, ak bude za 20 z 30 majiteľov klubov. K prerozdeleniu by malo dôjsť v rámci konferencií. Aj naďalej by boli mužstvá rozdelené do Východnej a Západnej konferencie, v každej z nich by bola jedna sedemčlenná a druhá osemčlenná divízia. Najlepšie dve mužstvá z každej divízie by mali garantovaný postup do play off, zvyšné štyri miestenky by sa rozdelili medzi tímy s najvyšším počtom bodov v rámci konferencií.
Štyri nové divízie by sa vytvorili na základe časových pásiem, čo by vyhovovalo najmä televíznym spoločnostiam. Oproti súčasnému rozdeleniu by si svoje miesta v konferenciách vymenili Columbus a Atlanta.
Na Východe by sa do jednej divízie mohla dostať pätica zo súčasnej Severovýchodnej (Montreal, Ottawa, Toronto, Buffalo, Boston), ku ktorej by mali pribudnúť Piitsburgh a pravdepodobne Columbus. Mužstvá z Atlantickej divízie (tri tímy z New Yorku plus Philadelphia) by sa mohli pridať k tímom z Juhovýchodnej divízie (Washington, Carolina, Tampa Bay a Florida). Na Zápase by osemčlennú divíziu mohli vytvoriť mužstvá z pacifickej alebo horskej časovej zóny (Vancouver, Calgary, Edmonton, Anaheim, Los Angeles, San Jose, Colorado, Phoenix). Zvyšných sedem mužstiev by hralo v druhej divízii. Hrací formát by bol oveľa komplikovanejší ako súčasný. Každý tím by sa však mal stretnúť päť až šesťkrát s mužstvami zo svojej divízie, tri alebo štyrikrát s tímami z druhej divízie vlastnej konferencie a raz s klubmi z druhej konferencie. Toto prerozdelenie by znamenalo aj redukciu cestových nákladov. Je však otázne, či návrh prejde. Nevyhovuje totiž klubom, ktoré volajú po atraktívnejších dueloch proti tímom z druhej konferencie. Ďalším problémom bude rozdelenie do divízii. Z Atlanty sa už ozvali hlasy, ktoré s presunutím do Západnej konferencie nesúhlasia. "Zatiaľ nebudeme nič komentovať až do oficiálneho rozhodnutia. Musím však povedať, že naša organizácia je spokojná so súčasným stavom a našim zaradením do Východnej konferencie," povedal generálny manažér Thrashers Don Waddell.

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ronaldo vraj výrazne schudol
<< predchádzajúci článok
Bondra už v klube 500