Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    F1

29. novembra 2016

Veľká cena Talianska sa bude konať v Monze aj naďalejNemecký jazdec tímu Mercedes AMG Nico Rosberg počas Veľkej ceny Talianska F1 na okruhu v Monze 4. septembra 2016.Zdieľať
Nemecký jazdec tímu Mercedes AMG Nico Rosberg počas Veľkej ceny Talianska F1 na okruhu v Monze 4. septembra 2016. Foto: TASR/AP
Miláno 29. novembra (TASR) - Taliansky automobilový klub (ACI) v utorok potvrdil podpis zmluvy so šéfom F1 Bernie Ecclestoneom, ktorá zaistí konanie Veľkej ceny Talianska v Monze aj pre nasledujúce tri roky. Informovala agentúra AP.


Ecclestone a prezident ACI Angelo Sticchi sa na podmienkach verbálne dohodli už v septembri, teraz zmluvu spečatili oficiálne. Zainteresovaní nezverejnili podrobnosti, ale podľa talianskych médií má kontrakt výšku 68 miliónov eur. To je menej ako 25 miliónov eur ročne, ktoré pôvodne žiadal šéf seriálu MS.

Žiadny iný okruh neorganizoval v histórii toľko VC ako Monza. Bola aj v úplne prvom kalendári v roku 1950 a vypadla len raz, keď v roku 1980 hostila VC Talianska Imola.

V budúcom roku sa VC v Monze uskutoční 3. septembra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šéf DFB: Pohár konfederácií FIFA treba zrušiť, nik ho nepotrebuje
<< predchádzajúci článok
OH2020: Rýchlostná kanoistika a veslovanie zostanú v Sea Forest

Veľká cena Talianska sa bude konať v Monze aj naďalej - diskusné fórum čitateľov