Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Voľby 2012

14. decembra 2011

Video: Napísať politikom bude jednoduchšieObčianske združenie KohoVolit.eu dnes spustilo internetovú aplikáciu NapíšteIm.sk.Zdieľať
Rovnomenná webová stránka má slúžiť ako brána e-mailovej komunikácie medzi verejnosťou a politikmi. Cieľom je odstrániť časť bariéry medzi občanmi a politikmi a povzbudiť verejnosť vo vyjadrovaní názoru k prebiehajúcim udalostiam.


NapíšteIm.sk pomôže s nájdením vhodného politika (napríklad na základe regiónu, politickej strany či toho, akej téme sa venuje) i s odoslaním správy. „Ľudia nemusia zdĺhavo hľadať kontakt na „sebe najbližšieho“ politika – na NapíšteIm.sk ho nájdu ľahko a pomocou niekoľkých jednoduchých krokov mu môžu hneď napísať,“ vysvetľuje Jaroslav Semančík, hlavný programátor aplikácie.
 
Podporu nápadu obracať sa na svojich politikov prostredníctvom NapíšteIm.sk vyjadrili aj známi herci z obľúbenej televíznej relácie Partička. Bez nároku na honorár sa zúčastnili natáčania propagačného videa, kde vtipným spôsobom apelujú na občanov, aby politikom písali.


 
 
Ďalšia funkcia, ktorú NapíšteIm.sk ponúka, je zobrazenie všetkých správ, ktoré ich odosielatelia označia ako verejné. Pri každej zobrazenej správe je vidieť, či k nej už prišla od politika odpoveď a ak áno, dá sa hneď prečítať. „Politici síce nemajú zo zákona povinnosť odpovedať na tieto e-maily, ale existujú ďalšie možnosti, ako na nich ‚tlačiť‘ aby odpovedali,“ upozorňuje Michal Škop, spolutvorca projektu.
 
Projekt je inšpirovaný českou predlohou (NapišteJim.cz), ktorá funguje už pol roka. Len v minulých týždňoch ľudia odoslali politikom viac než 600 mailov a dostali od nich množstvo odpovedí.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Veľkej Británii hrozí pokles hospodárstva
<< predchádzajúci článok
Európska únia je pre národniarov Titanic