20. októbra 2016

Na archívnej foto Tomáš Tatar v drese Tímu Európa.

Na archívnej foto Tomáš Tatar v drese Tímu Európa. Foto: TASR/AP
New York 20. októbra (TASR) - Hokejisti Winnipegu Jets sa v noci na štvrtok v NHL postarali o skvelý obrat. Ešte v 27. minúte domáceho stretnutia proti Torontu prehrávali 0:4, no tromi gólmi v záverečnej tretine poslali duel do predĺženia a v ňom zariadil triumf 5:4 Patrik Laine.

Fínsky krídelník, z ktorého Jets spravili dvojku tohtoročného draftu, sa vo svojom štvrtom profiligovom zápase blysol premiérovým hetrikom v NHL. Zatienil tak výkon draftovej jednotky súpera Austona Matthewsa s jednou asistenciou. Slovenský obranca Martin Marinčin odohral za Maple Leafs takmer 25 minút, do štatistík si zapísal dve mínusky.

V druhom nočnom stretnutí zvíťazil Detroit na ľade New Yorku Rangers 2:1. Gólovo sa o to pričinili Thomas Vanek s Drewom Millerom, 32 úspešnými zákrokmi zasa brankár Jimmy Howard. Slovenský krídelník Tomáš Tatar strávil na ľade vyše 17 minút, z piatich striel na súperovu bránku sa však nepresadil.