Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. marca 2023

Vodič autobusu nafúkal dve promile alkoholu, prísť môže nielen o vodičský preukazGalantský vyšetrovateľ obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky vodiča firemného autobusu, ktorému v sobotu ráno policajti zo Sládkovičova dychovou skúškou zistili dve promile ...Zdieľať
336739834_933785747648254_1048337137308964575_n 676x428 20.3.2023 (SITA.sk) - Galantský vyšetrovateľ obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky vodiča firemného autobusu, ktorému v sobotu ráno policajti zo Sládkovičova dychovou skúškou zistili dve promile alkoholu.

Ohrozenie cestujúcichAko vodičovi z povolania, ktorý svojou jazdou mohol ohroziť životy a zdravie desiatky cestujúcich, ale aj ostatných účastníkov premávky, mu hrozí väzenie až na päť rokov.

Autobus podľa informácií trnavskej polície jazdil na trase Voderady – Sládkovičovo. Jednému z cestujúcich sa nepozdávalo správanie 61-ročného vodiča, preto kontaktoval políciu.

Hliadka ho po dychovej skúške obmedzila na osobnej slobode a eskortovala na policajné oddelenie. Vodič sa v rámci tzv. superrýchleho konania podľa polície čoskoro postaví aj pred sudcu.

Trestný čin


Polícia upozorňuje predovšetkým profesionálnych vodičov, že jazda pod vplyvom alkoholu je nielen nebezpečná, ale navyše jej následky môžu byť pre nich likvidačné.

So stratou vodičského preukazu s najväčšou pravdepodobnosťou prídu o svoje zamestnanie a v prípade trestného činu môžu nakoniec skončiť aj vo väzení.


Zdroj: SITA.sk - Vodič autobusu nafúkal dve promile alkoholu, prísť môže nielen o vodičský preukaz © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najvyšší súd opätovne zrušil zasadnutia vo veci expolicajta Kučerku, ďalšie termíny zostávajú v platnosti
<< predchádzajúci článok
Polícia začala trestné stíhanie v prípade trojnásobnej tragédie v Petržalke, smrť chlapca vyšetrujú ako vraždu