02. júla 2015

VÝBORNÁ SPRÁVA: Rybáriková nečakane vyradila silnú Rusku Makarovovú

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková počas zápasu proti Ruske Jekaterine Makarovovej v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone 2. júla 2015. Foto: TASR/AP
Wimbledon 2. júla (TASR) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa prebojovala už do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V 2. kole po výbornom výkone nečakane vyradila ôsmu nasadenú Rusku Jekaterinu Makarovovú v dvoch setoch 6:2, 7:5. Slovenská dvojka dosiahla jeden z najcennejších skalpov v kariére a vyrovnala svoje grandslamové maximum z US Open 2008 a 2009. V dueli o postup do osemfinále nastúpi v sobotu proti víťazke súboja medzi nasadenou dvadsaťpäťkou Francúzkou Alize Cornetovou a Bieloruskou Olgou Govorcovovou.

Rybáriková vstúpila do zápasu ako z partesu, keď dvakrát prelomila podanie Makarovovej a vybudovala si náskok 4:1. Ruska síce následne zmazala jeden brejk, no ďalšie dve hry sa stali opäť korisťou Slovenky, ktorá zakončila prvý set esom. Rybáriková účinné využívala bekhendový slajz, dokázala zatlačiť súperku z forhendu. V druhom sete sa Makarovová po brejku v ôsmom geme ujala vedenia 5:3, Rybáriková však potom získala štyri gemy v rade. Za stavu 6:5 premenila pri vlastnom podaní hneď prvý mečbal. Počas celého zápasu skvele servovala, zahrala jedenásť es. Vo Wimbledone má už istú prémiu 77.000 libier a 130 bodov do svetového rebríčka WTA.

Wimbledon: Federer hladko postúpil do 3. kola dvojhry