09. februára 2007

Webber sa v Detroite udomácňuje, už to vedia aj Lakers

V troch zápasoch, ktoré boli na programe v zámorskej basketbalovej NBA vo štvrtok večer, strelili viac ako 100 bodov iba hráči New Orleans a Milwaukee, aj tí však na to potrebovali až dvojnásobné ...

NEW YORK 9. februára (WEBNOVINY) - V troch zápasoch, ktoré boli na programe v zámorskej basketbalovej NBA vo štvrtok večer, strelili viac ako 100 bodov iba hráči New Orleans a Milwaukee, aj tí však na to potrebovali až dvojnásobné predĺženie. Strelecky prepadli LA Lakers v Detroite, keď konto lídra Východnej konferencie zaťažili iba 78 bodmi, čo v žiadnom prípade na víťazstvo stačiť nemohlo. Do formy sa pomaly dostáva posila Pistons z Philadelphie Chris Webber. Svojmu bývalému kalifornskému rivalovi z čias účinkovania v Sacramente nastrieľal vo štvrtok 18 bodov, ku ktorým pridal 10 doskokov. So svojimi výkonmi však stále nie je úplne spokojný. „Stále to nie je ono. Určite sa to však zlepší,“ povedal 33-ročný rodák z Detroitu. Jeho schopnosti zdôraznil aj Kobe Bryant, ktorého tentoraz súper k väčšiemu bodovému zisku nepustil - zaznamenal iba 18 bodov. „Je to fenomenálny tímový hráč. Najmä sledovať jeho prihrávky je naozaj zábava, ale iba dovtedy, kým nie je vašou úlohou zastaviť ho. Keď hral v Sacramente, často nás vo vzájomných súbojoch privádzal do šialenstva,“ povedal Bryant. Ďalším tímom, ktorý strelecky prepadol, bolo Chicago, u ktorého to bolo vzhľadom na postavenie súpera menej očakávané. Bulls sa totiž predstavili viac ako sedemnástim tisícom divákov v Sacramente, ktoré okupuje spodnú tretinu tabuľky Západnej konferencie. Kings nevzbudzujú rešpekt svojím postavením v tabuľke, ale aktuálnou formou, keď vyhrali už štyri zápasy v rade a z posledných desiatich zápasov majú 6 víťazstiev. Po zbabranom januári tak opäť môžu pomýšľať na play off, od postupovej 8. priečky ich totiž delia iba dva víťazné zápasy. „Vždy rozmýšľame nad tabuľkovým umiestnením nášho tímu,“ povedal najlepší strelec súboja proti „býkom“ Kevin Martin s 29 bodmi. „Máme množstvo skúsených hráčov, ktorí vedia, ako na to, a preto sa určite až do posledného momentu budeme snažiť prebojovať do vyraďovacích súbojov.“ Tímu sa začalo dariť aj pred domácimi divákmi, vyhrali totiž doma už piaty duel za sebou a spomienky na trápenie zo začiatku sezóny sa neustále vzďaľujú. V už spomínanom dueli v New Orleans videli diváci dvojnásobnú extra porciu basketbalu, hosťujúce Milwaukee totiž v poslednej štvrtine dotiahlo desaťbodový náskok Hornets. Po víťazstve v Denveri sa tak mohli domáci pokúsiť o druhý zápas v rade s úspešnou koncovkou predĺženia. Po vyrovnanom prvom nadstavenom čase domáci napokon strhli víťazstvo na svoju stranu a ich bilancia v predĺženiach v tejto sezóne je 4 víťazstvá bez jedinej prehry.

Detroit - LA Lakers 93:78

Najviac bodov: Prince 20, R. Wallace (10 doskokov) a Webber (11 doskokov) po 18 - Bryant 18, Turiaf 13 (11 doskokov), 12, štvrtiny: 28:17, 20:19, 25:23, 20:19, 22 076 divákov

New Orleans - Milwaukee 109:101 po predĺžení

Najviac bodov: D. Mason 24, David West 21 (19 doskokov), Paul 14 (10 asistencií) - Mo Williams 30, Patterson 28 (16 doskokov), C. Bell 14, štvrtiny: 27:25, 24:20, 23:19, 16:26 - 7:7, 12:4, 17 364 divákov

Sacramento - Chicago 86:77

Najviac bodov: Kevin Martin 29, Bibby 21, Artest 10 - Deng 20 (10 doskokov), Hinrich 18, Duhon 9, štvrtiny: 18:23, 19:12, 23:23, 26:19, 17 317 divákov.