Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. októbra 2013

Z mora neďaleko Talianska sa podarilo zachrániť viac ako 500 migrantovViac ako 500 migrantov sa dnes podarilo zachrániť na mori neďaleko talianskeho pobrežia. K incidentu došlo len týždeň po tom, čo si tragické stroskotanie lode s utečencami pri ostrove Lampedusa vyžiadalo 312 ...Zdieľať
Rím 11. októbra (TASR) - Viac ako 500 migrantov sa dnes podarilo zachrániť na mori neďaleko talianskeho pobrežia. K incidentu došlo len týždeň po tom, čo si tragické stroskotanie lode s utečencami pri ostrove Lampedusa vyžiadalo 312 životov.


Talianska pobrežná stráž uviedla, že záchrannej operácie sa zúčastnili nákladné lode plávajúce v blízkosti nešťastia a hliadkujúce plavidlo vojenského námorníctva. Operácia sa začala niekoľko hodín po tom, ako skupina 210 ľudí, nachádzajúcich sa v dvoch gumených člnoch v líbyjských teritoriálnych vodách, vyslala núdzový signál.

Zachránených migrantov - celkovo 503 - prepravili do sicílskych miest Porto Empedocle, Trapani a Syrakúzy.

Pri pobreží juhotalianskeho ostrova Lampedusa, kde sa minulý štvrtok potopila loď s africkými migrantmi, našli potápači ďalšiu obeť, čím sa ich počet výšil na 312. Nehodu, ktorá je jednou z najhorších v nedávnych európskych dejinách, prežilo 155 ľudí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Róbert Bezák je čestným občanom Prievidze a odchádza do Talianska
<< predchádzajúci článok
Video: Róbert Bezák dostal čestné občianstvo Prievidze

Z mora neďaleko Talianska sa podarilo zachrániť viac ako 500 migrantov - diskusné fórum čitateľov