Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

18. mája 2017

Z výstavy v Pompejach ukradli bronzový artefakt zo 6. storočiaIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/AP
Rím 18. mája (TASR) - Z dočasnej výstavy v archeologickom nálezisku Pompeje v južnom Taliansku niekto odcudzil bronzový svorník nevyčísliteľnej hodnoty zo šiesteho storočia pred naším letopočtom. Oznámili to dnes talianske úrady.


Odcudzený artefakt bol jedným zo štyroch svorníkov z brány, ktorú archeológovia objavili na inom nálezisku v Torre Satriano. Všetky štyri svorníky boli exponátmi na výstave Pompeje a Gréci, ktorá je prístupná do konca októbra.

Krádež bola zistená v stredu večer. Svorník bol poistený na 300 eur, uviedlo vo vyhlásení archeologické nálezisko Pompeje.

"Aj keby tento artefakt nebol nesmierne cenný, jeho krádež je urážkou Pompejí a talianskeho kultúrneho dedičstva a dotýka sa ma osobne, pretože pochádzal z oblasti, kde som osobne viedol vykopávky," vyhlásil riaditeľ náleziska Massimo Osanna.

Miestnosť, v ktorej došlo ku krádeži, strážia počas dňa kustódi a v noci ju monitorujú bezpečnostné kamery. Vedenie náleziska sa obrátilo na políciu, aby krádež vyšetrila a výstavu preto dočasne uzavreli, informovala agentúra DPA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Preplávať populárny Balaton môžete na akcii 1. júla
<< predchádzajúci článok
NAJVÄČŠÍ TANEČNÝ FESTIVAL V STREDNEJ EURÓPE: FATBOY SLIM, CHASE & STATUS, WILKINSON, SIGALA AJ HEADHUNTERZ V JÚLI V OSTRAVE!

Z výstavy v Pompejach ukradli bronzový artefakt zo 6. storočia - diskusné fórum čitateľov