09. decembra 2016

Žilina vyhrala v Liptovskom Mikuláši o tri góly

Na snímke gólová radosť hráčov Žiliny

Na snímke gólová radosť hráčov Žiliny Foto: TASR/Branislav Račko
Liptovský Mikuláš 9. decembra (TASR) - Úvod zápasu bol opatrný a z oboch strán bez výraznejších šancí. Tá prvá prišla až v 12. minúte, v ktorej si Števuliak síce blafákom obišiel žilinského brankára, ale do odkrytej časti bránky sa mu zakončiť nepodarilo. V nasledujúcej dvojminútovke sa do menších šancí dostali aj hostia, ale s Hovorkovou a Brejčákovou strelou si Križan poradil. Prvý gól v zápase prišiel v 16. minúte, keď skúsený Uram unikol dvojici obrancov a následnou strelou do pravého rohu nedal Tomekovi šancu. Odpoveď Žilinčanov prišla prakticky okamžite. Už o necelé tri minúty Rehákovu strelu síce Križan ešte dokázal zlikvidovať, ale následná dorážka Handlovského už skončila za jeho chrbátom.

Pár sekúnd od úvodu druhej tretiny vypálil nebezpečne od modrej Stehlík, ale Tomek bol v bráne pozorný. V dobrej šanci sa mikulášsky obranca ocitol aj o tri minúty, ale ani po tomto pokuse sa domáci nedostali opäť do vedenia. Stav stretnutia menili Žilinčania a to v 28. minúte, keď Juraško od modrej namieril presne. Domáci mohli vyrovnať už o necelú minútu, lenže s pokusom Urama aj s následnou dorážkou Nádašdiho si Tomek poradil. V 35. minúte zakončoval na dvakrát spomedzi kruhov Holovič, ale Križan bol úspešný.

V 43. minúte vypracoval pre Uhríka gólovú šancu Števuliak, lenže jeho pokus s problémami zlikvidoval žilinský brankár. Staré známe nedáš - dostaneš sa potvrdilo z následného protiútoku, keď Húževka zvýšil na 1:3. Hostia gólovo úradovali aj v 51. minúte, v ktorej Stupka dorazil vyrazený puk do brány. Záverečné minúty stretnutia boli nervózne na oboch stranách a hra sa viac kúskovala. Šance Liptákov spraviť ešte niečo so zápasom zmarili vylúčenia na domácej strane, ktoré podporili kontrolu žilinskej hry a zisk troch bodov.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - MsHK Žilina 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Góly: 16. Uram (Nádašdi) – 19. Handlovský (Rehák, Hovorka), 28. Juraško (Jurík), 45. Húževka (Juraško), 51. Švihálek (Stupka, Macejko). Rozhodovali: Lokšík – Holienka, Krajčík, vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1160 divákov.

Liptovský Mikuláš: Križan – Burzala, Stehlík, Nádašdi, Mezovský, Moravčík, Šiška, Kadlubiak, Makovský – Ru. Huna, Ro. Huna, Ri. Huna – Kriška, Sukeľ, Uram – Števuliak, Cibák, Uhrík – Brezniak, Stümpel, Kabáč

Žilina: Tomek – Mikuš, Rehák, Brejčák, Juraško, Drábek, Macejko, Kríž, Gutwald – Handlovský, Hovorka, Matis – Jurík, Húževka, Novotný – Konečný, Holovič, Stupka – Švihálek, Švec, Gmitter