Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. apríla 2012

'Sebazbitie' Janovicovcov je absurdné, tvrdia konzervatívciKonzervatívny inštitút M. R. Štefánika (KI) odsudzuje verbálny a fyzický útok Drahoslava Machalu za bieleho dňa a vo verejnom priestore Hlavnej pošty v Bratislave na básnika, detského autora, ...Zdieľať
tomas janovic BRATISLAVA 20. apríla (WEBNOVINY) - Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika (KI) odsudzuje verbálny a fyzický útok Drahoslava Machalu za bieleho dňa a vo verejnom priestore Hlavnej pošty v Bratislave na básnika, detského autora, aforistu Tomáša Janovica a jeho manželku Evu.


"Ich napadnutie, spojené s ohrozením na zdraví, je hrubým porušením občianskeho spolužitia, pričom u Drahoslava Machalu ide o opakovaný čin tohto druhu," uviedli v stanovisku prezident KI Peter Zajac a riaditeľ KI Peter Gonda.

Keďže Drahoslav Machala je verejne činný, spor nepovažujú za súkromný. Vnímajú ho ako verejný útok spojený s útekom. "Akékoľvek zdôvodňovanie ´sebazbitia´ manželov Janovicovcov pripomína svojou absurdnosťou známu kauzu ´sebaúnosu´," uviedol KI.

Inštitút ocenil Janovica v roku 2005 Cenou Dominika Tatarku, ktorú udeľuje za vynikajúce umelecké dielo a statočné občianske postoje. KI sa stotožňuje s jeho životnou skúsenosťou a poznaním, že sa nesmie báť a ustupovať násiliu.

Známeho spisovateľa Tomáša Janovica s manželkou v stredu napadol bývalý poradca premiéra Roberta Fica Drahoslav Machala.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Španieli si vydýchli, dostali od centrálnej banky peniaze
<< predchádzajúci článok
Ministerstvo práce chce pre nezamestnaných viac peňazí