03. októbra 2005

12. kolo Corgoň ligy

Púchov potrápil Artmediu

Matador Púchov - Artmedia Bratislava  1:2 (0:0)

Prvý polčas priniesol na oboch stranách množstvo defenzívnych chýb, útočníci však ani jednu na strelenie gólu nevyužili. Viac šancí mali prekvapujúco Púchovčania, len samotný Labun mohol streliť tri góly. Úvod druhého polčasu patril Artmedii, no z prvého gólu sa tešili domáci. Beliančinov prudký center Čobej neodvrátil do bezpečia a Bakoš nemal problém trafiť bránku. Púchov sa z vedenia radoval len tri minúty, rozhodca Hracho v 66. min posúdil zákrok Hricka na Hartiga ako nedovolený a Kozák z penalty vyrovnal. Aktívnejší Púchovčania nakoniec prišli aj o bod. V 80. min Halenár ušiel Salátovi a jeho presnú prihrávku poslal na dvakrát do siete Hartig.
(SITA)

Fakty zo zápasu
Góly: 63. Bakoš - 67. J. Kozák (11 m), 80. Hartig. Pred 2 150 divákmi rozhodovali: Hracho - Vindiš, Brendza, ŽK: 17. Pavol Vavrík, 54. Jambor - 12. Debnár, 45. J. Kozák, 51. J. Ďurica.
PÚCHOV: Bernady - Hricko, Saláta, Pavol Vavrík, Jambor - Peter Majerník, Prokeš (83. Demjan) - Hloušek, Labun (62. Peter Vavrík), Beliančin (87. Mráz) - M. Bakoš.
ARTMEDIA: Čobej (70. Kollár) - Debnár, J. Ďurica, P. Petráš, Urbánek - Borbély, Obžera (73. Vaščák), J. Kozák, Fodrek - Hartig (88. Tchuř), Halenár.

Hlasy trénerov

Pavel Vrba, Púchov: „Začali sme ustráchane, potom sme síce hrali lepšie, ale strelecky mizerne. Mám všeobecne sťažnosť na rozhodcov, ktorí majú iný meter na súperov ako na nás, ale víťazstvo Artmedie bolo zaslúžené.“
Vladimír Weiss, Artmedia: „S výhrou som spokojný. Naši hráči podali aktívny výkon počas celého zápasu. Domáci hrali výborne, mali na nás motiváciu.“

ZTS Dubnica - MŠK Žilina 2:4 (0:1)

Domácim nevyšiel ďalší pokus o zisk troch bodov. Už v 6. min urobil v obrane veľkú chybu Mujkoš a Bartoš ju potrestal gólom. Brankára Perniša neskôr preverili Vomáčka a Belák. Dubničania sa v prvom polčase k vážnejšej akcii ani nedostali. Druhý polčas mal úplne inú tvár. Dopomohlo k tomu aj striedanie Grendela za Mujkoša. Strojári začali odvážnejšie útočiť a po akcii Tesáka v 48. min vyrovnali na 1:1. Bol to opäť Tesák, ktorý prenikol do šestnástky súpera a po faule na neho mali domáci výhodu pokutového kopu. Kiška ho však veľmi zle zrealizoval, keď Kuciak jeho strelu poľahky chytil. Žilinčania odpovedali gólom Bartoša. Dubničania dokázali ešte Kiškom vyrovnať, ale o víťazstve hostí napokon rozhodli góly Beláka a Straku.
Bohuš Voleský, Dubnica nad Váhom

FAKTY ZO ZÁPASU
Góly: 48. Tesák, 70. Kiška - 6. a 56. I. Bartoš, 77. Belák, 86. P. Straka. Pred 800 divákmi rozhodoval Havrilla, ŽK: Vomáčka.
DUBNICA NAD VÁHOM: D. Perniš - Mujkoš (46. Grendel), Špendla, R. Novák, Zimen - Pleva, Bruško (85. M. Filo ml.), Kopačka (63. Dovičovič), Tesák - M. Adam, Kiška.
ŽILINA: Kuciak - Čišovský (66. Švestka), B. Labant, Doležaj, Pekarík - Barčík, Vomáčka, Krško, Belák - Šesták (56. P. Straka), I. Bartoš (76. Gottwald).

Ľuboš Nosický, Dubnica: „Až druhý polčas priniesol dobrý, atraktívny futbal s množstvom šancí na každej strane. Rozhodujúca bola situácia, keď Kiška nepremenil pokutový kop.“
Milan Nemec, Žilina: „Kvalitný úvod nám zabezpečil rýchle vedenie, po ktorom sme sa však uspokojili, čo domáci náležite využili. Po vyrovnávajúcom góle hráči zneisteli a o víťazstvo sme museli tvrdo bojovať.“

Inter Bratislava - AS Trenčín 0:0

Väčší tlak a snahu o strelenie gólu vyvinuli žlto-čierni až v závere zápasu, keď musel po druhej žltej karte v 74. min opustiť hraciu plochu Krajčovič. S dvoma streleckými pokusmi striedajúceho Horvátha či málo výrazného Tomčáka si však pozorný brankár Hodál poradil. Svoje mužstvo najmä v oslabení podržal i pri niektorých zo štyroch rohových kopov v záverečnej päťnásťminútovke a dobrým pohybom i prácou s loptou zaujal aj Baranyai. Domáci brankár Košický veľa práce nemal, ojedinelé šance, ako napríklad hlavičku Prekopa v 51. min, bez väčších problémov vyriešil.
Karol Pátek, Bratislava

Pred 782 divákmi rozhodoval Kačenga, ŽK: Petrán, Chalupka - Mičenec, Krajčovič, Baranyai, ČK: 74. Krajčovič (Trenčín) po druhej ŽK za faul.
INTER BRATISLAVA: T. Košický - Petrán (70. V. Horváth), Šedivý (80. Hodek), R. Kunzo, M. Drahno - Burza, Paulík (46. Chalupka), P. Brezík, P. Baláž - M. Tomčák, Majtán.
TRENČÍN: Hodál - Krajčovič, Palša, Mičenec (68. J. Poštrk), Marek Seman - Baranyai (88. M. Rožník), Velický, Kubala, Prekop - Fabuš, Kamenský (46. Pastva).

Karol Brezík, Inter: „Chlapci bojovali, ale z množstva šancí nedali ani jeden gól. Máme talentovaných útočníkov, ktorí však potrebujú čas na to, aby sa začali výraznejšie presadzovať.“
Ladislav Hudec, Trenčín: „S takýmto výkonom sa ťažko budeme na ihriskách súperov presadzovať. Nebyť výborného výkonu brankára Hodála, asi by sme remízu neudržali.“

FC Nitra - MFK Ružomberok 2:2 (1:0)

Prvých 20 minút hrozili mužstvá len štandardkami, ktorých mali viac hostia. Potom iniciatívu prevzali domáci, pekné kombinácie však nezúročili. Keď sa zdalo, že gól v prvom polčase nepadne, nastrelil Nezmar spojnicu Seneckého brány a učebnicový protiútok po osi Štajer - Farkaš - Bubenko - Farkaš zakončil Kóňa, mieril však zbrklo nad, čo o päť minút potrestal po Jendriškovej prihrávke Ďubek. Misky váh po zmätku v ružomberskej obrane priklonil na svoju stranu volejom Hesek. Päť minút pred koncom si však Nitrania pri rohu nedali pozor na Laurinca, ktorý rozhodol o zaslúženej deľbe bodov.
Michal Ivan, Nitra

Góly: 45.+ Grajciar, 74. A. Hesek - 62. Ďubek, 87. Laurinc. Pred 1 254 divákmi rozhodoval Vlk, ŽK: Kukol, A. Hesek - Laurinc.
NITRA: Senecký - Kukol, Čeman, Szórád, Ďatko - Bubenko (64. Er. Hrnčár), M. Farkaš, T. Kóňa, Štajer (83. P. Farkaš), Grajciar - A. Hesek (88. P. Dobiáš).
RUŽOMBEROK: Hajdúch - Pospíšil, Dvorník, Laurinc, Kotrys - Zošák (30.
R. Urban), T. Sedlák (76. Božok), Sapara, Ďubek (90. Siva) - Nezmar, Jendrišek.

Ivan Galád, Nitra: „Ako tréner som sklamaný, že sme nedokázali udržať vedenie, ale ako divákovi sa mi góly páčili. Bodaj by sa zápasy končili výsledkom 2:2 a nie 0:0.“
František Komňacký, Ružomberok: „Chceli sme dosiahnuť viac ako remízu, ale nepodali sme k tomu adekvátny výkon. Domáci hrali bojovne, a my sme im dvakrát pomoholi ku gólu.“

Spartak Trnava - Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Napriek úvodnému tlaku domácich sa prvé dejstvo skončilo bez gólov. V 8. min Ďuriš, o pol hodiny neskôr Čvirik síce mierili medzi žrde, ale brankár Zajac bol pozorný. Hostia bez kľúčových hráčov (Semeník, Jakubko) dobre bránili, pričom sa snažili rýchlymi brejkami zaskočiť domácu obranu. Až na vychýlenú mušku sa im to darilo. V 39. min mohol Kožiak potrestať nekoncentrovanosť spartakovcov, prenikol do šestnástky, bez prípravy vystrelil, ale loptu z bránkovej čiary stihol ešte vykopnúť Čvirik. Vystupňovanú snahu Trnavčanov po víťazstve napokon zariadil v 47. min po Gašparíkovom prízemnom centri Kriss.
Kamil Somorovský, Trnava

Gól: 47. Kriss. Pred 10 123 divákmi rozhodoval Hriňák, ŽK: Filip, Gašparík, Kriss - Veselý, Kulík.
TRNAVA: Lipčák - Fall (55. Filip), Hrabal, Poljovka, Čvirik - P. Ďuriš (90. Juhász), Kotula, Michal Gašparík - Ujlaky - Kožuch, Kriss
Banská Bystrica: Zajac - Očovan (61. Kulík), Veselý, Páleník, V. Leitner - Libič (69. Gibala), Pečovský, Bažík, Wozniak, Juska (74. Kanda) - Kožiak.

Jozef Adamec, Trnava: „V prvom dejstve hostia našej územnej prevahe odolávali, ukázali svoju silu. Po dvoch prehrách však moji zverenci opäť zabrali.“
Jozef Prochotský, Banská Bystrica: „Obe mužstvá sa zaslúžili o nadštandardný ligový zápas za výbornej diváckej kulisy. Želali sme si získať bod, ale oslabenie o dvoch kľúčových hráčov bolo citeľné.“