Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

5 praktických a jednoduchých tipov, ako ušetriť pri kúpe novej kuchyneKuchyňa je srdcom a dušou každého domu, čo je hlavný dôvod, pre ktorý sa oplatí pri jej výbere klásť dôraz na všetky dôležité detaily. Ponuka je dnes obrovská, takže problém s výberom by ani nebol, pokiaľ na to všetko nepotrebujete financie.Zdieľať
5 praktických a jednoduchých tipov, ako ušetriť pri kúpe novej kuchyne

Preto sme sa rozhodli pozrieť na to, ako si zariadiť kuchyňu, ak máte v peňaženke malú rezervu. Akým materiálom dať prednosť a na čom môžete dobre ušetriť, bez toho, aby bola ovplyvnená kvalita?

1. Materiál kuchynskej linky

Túžite si zariadiť luxusnú a plne funkčnú kuchyňu? Prírodné materiály majú svoju silu a význam, ktorými si môžete svoju kuchyňu veľmi jednoducho vyzdobiť. „Odnesie“ si to ale vaša peňaženka alebo konto v banke!

Alternatívnym a rovnako kvalitným riešením môžu byť preto cenovo dostupné kuchyne z lacnejších materiálov, ktoré tie prírodné dokonale imitujú a často vyzerajú ešte lepšie.

Vzdaním sa drahých prírodných materiálov, ako je drevo, kov, kameň alebo sklo môžete potom ušetriť na iné doplnky, ktoré kuchyni dodajú ten správny nádych luxusu a útulnosti. Fasády liniek založené na drevotrieskových a MDF doskách sa navyše ľahko udržiavajú v čistote a ich prípadné poškodenie vás nebude tak mrzieť a výmena veľa stáť.

2. Otvorené police

Moderné kuchynské linky dnes s obľubou využívajú na jednoduché využitie priestoru otvorené police. Používanie takýchto modulov tiež výrazne znižuje náklady na kuchynský nábytok. Vyzerá to jednoducho, čisto a prehľadne a do každého štýlu tento prvok určite zapadne.

3. Inteligentné úložné systémy

Ak sa otvorených políc bojíte, investujte do inteligentných úložných systémov, ktorých výber na trhu je naozaj obrovský. Kuchyňa predsa musí vyzerať skvele nielen zvonka, ale aj zvnútra.

Hlboké, vysoké alebo nízke police nie sú ale vždy ľahko prístupné. Výsuvné police a systémy vás preto v kuchyni ochránia pred nebezpečnou akrobaciou. A pokiaľ máte rohovú kuchyňu, svoj účel splní aj otočný regál („kolotoč“).

4. Pohodlné ovládanie kuchyne

Zatvárače, tlmiče nárazov, predlžovacie mechanizmy - všetky tieto detaily sa možno spočiatku zdajú zanedbateľné, rýchlo však ukážu svoj skutočný význam. Od týchto zdanlivo malých drobností predsa často závisí celé využitie kuchyne. Tak si ich vyberte, je to prijateľná a dobrá investícia do vášho pohodlia a komfortu pri varení.

5. Materiál pracovnej dosky

S krásnou mramorovou doskou bude pôsobiť vaša kuchyňa naozaj luxusne. Ale čo cena? Možnosti z prírodného kameňa sú najdrahšie, pričom si vyžadujú starostlivé používanie a osobitnú údržbu. Odolná oceľ je drahá a nezmestí sa do každého interiéru. Populárnou možnosťou rozpočtu je potom drevotrieska pokrytá pevným laminovaným plastom. Odolá teplu, abrazívam, zásadám a drobným škrabancom. A veľkou výhodou tiež je, že si môžete vybrať akýkoľvek dizajn.

Najlepšou správou na tom všetkom je, že nič z tohto zoznamu vás finančne nezruinuje, a pritom skutočné pohodlie jasne definuje.

Zdroj obrázka: G-Stock Studio/Shutterstock.com

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel laureát Nobelovej ceny za mier John Hume
<< predchádzajúci článok
Briti začnú používať nové testy na Covid-19. Okrem koronavírusu odhalia aj chrípku. Odborníci ich zavedenie kritizujú.

5 praktických a jednoduchých tipov, ako ušetriť pri kúpe novej kuchyne - diskusné fórum čitateľov