Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

6 vecí, ktoré vás naučí podnikaniePodnikanie nie je prechádzkou ružovou záhradou, no bolestivé skúsenosti vás do ďalšieho života vyzbroja tak ako nič iné.Zdieľať
6 vecí, ktoré vás naučí podnikanie

Ste postrádateľní

Vaši zákazníci, strategickí partneri či dodávatelia vždy ocenia váš „vklad do hry“, ale môže sa nájsť niekto, kto bude lepší a múdrejší ako vy. Nemáte čas spať na vavrínoch, latka sa vo vašom obore posúva každým dňom vyššie a vyššie. Ostaňte hladní po informáciách a budete napredovať.

 

Na reputácii záleží

Reputácia robí úspešné podnikanie. Nestaňte sa človekom, ktorého ľudia budú s radosťou nenávidieť. Miesto toho buďte výraznou osobnosťou, ktorej registračné sídlo firmy bude vyhľadávanou adresou. Nerobte však nič, čo by ohrozovalo vašu integritu. Zostaňte čestný, držte slovo a ľudia si vás budú vážiť.

 

Máte v rukách osudy ľudí

Nie ste zodpovední len za seba, ale aj za ďalších ľudí. Strašidelná myšlienka? V podnikaní aj v živote to tak je. Investori očakávajú návrat investícií, členovia tímu sa na vás obracajú ako na chlebodarcu a zákazníci čakajú, že vaša služba alebo produkt posunie ich život k lepšiemu. Nezabudnite.

 

Niektorých budete musieť sklamať

Skôr či neskôr príde doba ukončenia niektorých profesionálnych vzťahov. Vaši zákazníci nie vždy dostanú to čo chcú a vaša firma nebude môcť ďalej rásť, ak jej súčasťou budú nevýkonní zamestnanci. Dajte si ale pozor, aby ste sa s dotyčným(i) nerozišli v zlom.

 

Veľa dobrého môže byť na škodu

Jeden deň predáte váš tovar, druhý deň o ňom budú chcieť písať všetky miestne noviny, počas tretieho sa vám objednávky len pohrnú a na štvrtý si sídlo s.r.o. v byte na konci mesta presťahujete do nehnuteľnosti v centre. Ideálny scenár, poviete si. Áno, ale pri podnikaní treba byť pripravení aj na totálnu zmenu kurzu, nech sa situácia zdá akokoľvek pozitívna.

 

Budovanie podniku môže stáť viac ako peniaze

Financie sú jedna vec, druhou stranou ostáva cena, ktorú nevedomky platíte deň za dňom a ani o tom neviete. Vaše vzťahy trpia a hladina šťastia povážlivo klesá. Je veľmi ľahké, aby vás vaša práca pohltila - „pracovitých“ sú plné cintoríny.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
LUBYOVÁ: Rusko prijme 200 slovenských študentov
<< predchádzajúci článok
BSK: Športujúce školy dostali poukazy

6 vecí, ktoré vás naučí podnikanie - diskusné fórum čitateľov