Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

15. novembra 2005

Dalibor Karvay získal špičkové husleMladý slovenský virtuóz Dalibor Karvay dostal špičkové husle, s ktorými prednedávnom zvíťazil na Medzinárodnej tribúne mladých interpretov New Talent.Zdieľať
Vďaka sponzorskému daru od Stredoeurópskej nadácie si už nástroj nebude musieť na každé vystúpenie požičiavať. „Je to študent s obrovským talentom a prínosom pre celú krajinu. Bola by veľká škoda, keby sa jeho kariéra nerozvíjala iba kvôli tomu, že nemá dosť peňazí na kvalitný nástroj,“ uviedla predsedníčka správnej rady Stredoeurópskej nadácie Erika Csekes.
„Vyskúšal som už mnoho moderných nástrojov, tento je prvý, s ktorým môžem preraziť aj pred veľkým orchestrom,“ zhodnotil dvadsaťročný virtuóz husle z bruselskej dielne Mathiewa Devuysta v hodnote vyše štyristotisíc. Radosť mal aj Daliborov učiteľ Boris Kuschnir. „Dalibor je mimoriadny talent a jeden z najlepších huslistov na svete vo svojej vekovej kategórii. S týmto nástrojom bude môcť svoj talent rozvíjať,“ povedal Kuschnir.
Karvay na seba naposledy upozornil počas tohtoročných Bratislavských hudobných slávností, keď s prehľadom zvíťazil na Medzinárodnej tribúne mladých interpretov New Talent. Krištáľovú sošku a štipendium mu prisúdila sedemčlenná medzinárodná porota po tom, čo s bravúrou predviedol jedno z najťažších diel husľovej literatúry - Čajkovského husľový koncert D dur.  

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tatu sú späť
<< predchádzajúci článok
Peter Dvorský bude šéfovať opere v Košiciach

Dalibor Karvay získal špičkové husle - diskusné fórum čitateľov