Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

16. júna 2009

Dušan Uhrin st. je trénerom Slovana BratislavaNovým hlavným trénerom úradujúceho slovenského futbalového šampióna sa stal Dušan Uhrin st. Šesťdesiatšesťročný slovenský rodák strieda pri kormidle "belasých", ktorí po desiatich rokoch vybojovali ...Zdieľať
VYHNE 16. júna (WEBNOVINY) - Novým hlavným trénerom úradujúceho slovenského futbalového šampióna sa stal Dušan Uhrin st. Šesťdesiatšesťročný slovenský rodák strieda pri kormidle "belasých", ktorí po desiatich rokoch vybojovali majstrovský titul, Ladislava Pecka. Tento krok mnohých prekvapil, no vedenie Slovana chce pred štartom klubu v Lige majstrov 2009/2010 priniesť do kádra predovšetkým cenné skúsenosti, ktoré u doterajšieho trénerského triumvirátu Ladislav Pecko - Marián Zeman - Vladimír Kinder absentovali.


"Vedenie klubu si od neho veľa sľubuje, má naozaj neoceniteľné skúsenosti. Detaily kontraktu by sme mohli doriešiť v najbližších dňoch. K mužstvu sa pripojil v utorok popoludní na sústredení vo Vyhniach. Boli by sme radi, ak by v Slovane pôsobil počas celej nasledujúcej sezóny," povedal pre agentúru SITA generálny riaditeľ tímu z Tehelného poľa Dušan Tittel.

Zatiaľ nie jasné, či Ladislav Pecko z realizačného tímu "belasých" odíde alebo na Tehelnom poli zostane. Možné je aj to, že bude pôsobiť ako Uhrinov asistent. Tréner vicemajstrov Európy roku 1996 Čechov by si na stoličke asistenta vedel predstaviť aj súčasného hlavného kouča MFK Petržalka Michala Hippa, čo pre agentúru SITA potvrdil v rozhovore jeho brat Jaroslav. Asistent reprezentačného lodivoda Slovenska Vladimíra Weissa Michal Hipp však nateraz zostáva vo svojom doterajšom pôsobisku. "V utorok popoludní som normálne viedol tréning v Petržalke. Od začiatku letnej prípravy mám za sebou už tri tréningy v Petržalke," povedal pre agentúru SITA M. Hipp.
Český tréner so slovenským pôvodom Dušan Uhrin st. pôsobil naposledy v Diname Tbilisi, s ktorým v sezóne 2007/2008 vybojoval gruzínsky titul. Bezprostredne po skončení súťaže oznámil, že končí celú trénerskú kariéru. Nedávno sa však jeho meno skloňovalo aj v súvislosti s návratom na lavičku národného tímu.

"Nadišiel čas. Potrebujem si oddýchnuť, neobchádzajú ma ani zdravotné problémy. Ďakujem všetkým mojim futbalistom za tvrdú robotu a za to, že mi umožnili odísť s titulom," povedal vlani v máji rodák z Novej Vsi nad Žitavou po triumfe v gruzínskej lige. Uhrin st. v minulosti okrem ligových tímov v Česku (Cheb, Bohemians, Sparta Praha, Teplice, pozn.) trénoval klubové mužstvá v Alžírsku, Izraeli, Švédsku a na Cypre. Reprezentáciu Česka priviedol na ME 1996 k strieborným medailám, trénoval aj reprezentáciu Kuvajtu (1999 - 2002).

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
FIFA zamietla protest Egypta
<< predchádzajúci článok
Cristiano Ronaldo bez obvinenia z dopravnej nehody

Dušan Uhrin st. je trénerom Slovana Bratislava - diskusné fórum čitateľov