Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

12. marca 2009

Poznáme víťazné osobnosti televíznej obrazovky OTO 2008V stredu 11. marca sa v budove Slovenského národného divadla odovzdávali jedny z najprestížnejších cien, Osobnosť televíznej obrazovky - OTO 2008. Medzi ocenenými, ktorých si zvolili diváci ...Zdieľať

BRATISLAVA 12. marca (WEBNOVINY) – V stredu 11. marca sa v budove Slovenského národného divadla odovzdávali jedny z najprestížnejších cien, Osobnosť televíznej obrazovky - OTO 2008. Medzi ocenenými, ktorých si zvolili diváci internetovým a SMS hlasovaním, nechýbala moderátorka Adela Banášová, Lenka Hriadeľová, herečka Diana Mórová, líder skupiny Desmod Kuly alebo herečka Emília Vášaryová.


Galavečer sa niesol v znamení humoru, improvizácie, ale predovšetkým v mene tých najvýznamnejších osobností na televíznej obrazovke. Moderátor večera nebol do poslednej chvíle jasný, nomináciami a hudobnými vystúpeniami tak striedavo sprevádzali prítomní umelci. Okrem iných sa na javisku predstavila skupina IMT Smile, r’n’b speváčka Tina alebo exkluzívny zahraničný hosť speváčka Nicole J McCloud spolu s Marcelom Palonderom a Zuzanou Mauréry.

Prvou kategóriou bola najvýznamnejšia osobnosť publicistiky. Tú získala moderátorka politickej relácie Na telo Zlatica Puškárová, ktorá tak porazila Patrika Hermana a Daniela Krajcera. „Aj keď je to už môj štvrtý OTO, po vyhlásení som na pódiu úplne stratila reč,“ povedala pre agentúru SITA víťazka. Puškárová, ktorá sa momentálne naplno venuje prezidentským voľbám, by si však na poste ocenených vedela predstaviť aj niekoho iného. „Asi to nevyznie veľmi objektívne, ale podľa mňa by si ocenenie OTO zaslúžil Patrik,“ dodala partnerka kolegu Švajdu.

Spravodajského OTA si domov odniesla Jarmila Lajčáková-Hargašová. „Ja sa nesmierne teším, je to pre mňa obrovská česť byť takto ocenená divákmi,“ komentovala Hargašová, ktorá tak predbehla nominovanú partnerskú dvojicu Zlaticu Puškárovú a Patrika Švajdu.

V kategórii Šport porazila Lenka Čviriková-Hriadeľová svojich dvoch kolegov, Petra Čanbora a Petra Varinského. „Chlapi si myslia, že majú patent na šport a musíte zamakať, aby ste ich presvedčili, že ste z troch štvrtín muž,“ uviedla po získaní sošky Humenčanka. „Možno to vyznie ako klišé, ale som divákom nesmierne vďačná za ich priazeň,“ dodala.

V speváckych anketách zvíťazil líder Desmodu Kuly a „znovuzrodená“ speváčka Jana Kirschner, pre ktorú sa ocenenie po štvorročnej odmlke stalo comebackom a inšpiráciou na nahranie slovenského CD. Naopak, v posledných dňoch jeden z mediálne najvýraznejších osobností Mário „Kuly“ Kollár získal aj ocenenie Absolútny OTO, ktorého si pre predčasný odchod zo sály neprišiel osobne prevziať. Urobil tak manažér kapely Desmod Michal Kožuch so slovami, že ocenenie znamená pre skupinu v takom ťažkom období, kedy je obklopená bulvárom, veľmi veľa.

Najlepším hercom je podľa ankety OTO Tomáš Maštalír, predstaviteľ Doktora Gregora v seriáli Ordinácia v ružovej záhrade. Jeho kolegyňou – víťazkou sa stala Diana Mórova z konkurenčného seriálu Panelák. Najobľúbenejšia herečka bola prekvapená z rekcie národa na jej negatívnu postavu Ivany Švehlovej. „Myslela som si, že ľudia majú radi postavy - trpiteľky a nie tie negatívne,“ vyhlásila 39-ročná absolventka VŠMU. „S nominovanou Zuzkou Fialovou a Miškou Čobejovou sme si zablahoželali zo srdca. Podľa mňa bola Zuzka aj tak nejako uzrozumená, že sa bude rozhodovať skôr medzi mnou a Miškou, keďže ona sa na obrazovke objavovala menej. Tá medializácia je tak silná, že koho vidíte, za toho hlasujete, aj mne sa to podarilo až teraz,“ doplnila Mórová.

Zabávačkou roka sa stala Adela Banášová. Preskočila tak svojho ex-kolegu Pyca a stálicu Vila Rozborila. „Táto cena pre mňa veľa znamená a troška mi zvýšila aj sebavedomie, ktoré si nakopávam možno častejšie, ako by si to niektorí mysleli,“ prezradila pre agentúru SITA moderátorka. “Je mi tiež trocha poloľúto, že v poslednom období mi urobili veľkú radosť ľudia, ktorých vôbec nepoznám,“ uzavrela štvornásobná držiteľka ocenenia OTO.

Sošku za seriál roka si na pódium v SND prišli prevziať herci „zreinkarnovanej “Ordinácie v ružovej záhrade“ Michaela Čobejová, Tomáš Maštalír, Zdena Studenková, Ady Hajdu, Maroš Kramár, Jozef Vajda a ďalší. Najlepšou zábavnou reláciou sa stalo Modré z neba Vila Rozborila. Titul program roka získalo Slovensko má talent na čele s režisérom Petrom Ňunézom. Program branding si odniesol tím relácie Vilomeniny a Cenu týždenníka Život odovzdala jeho šéfredaktorka Renáta Klačanská tvorcom seriálu Mesto tieňov.

Slávnostné odovzdávanie cien vyvrcholilo uvedením jednej z najviac zaslúžilých herečiek Emílie Vášaryovej do Siene slávy a následným niekoľkominútovým aplauzom. Šesťdesiatšesťročná umelkyňa, ktorej cenu odovzdal herec Ladislav Chudík, vyštudovala VŠMU v Bratislave, predstavila sa v desiatkach slovenských a českých filmov, medzi iným v snímkach Námestie svätej Alžbety (1965), Živý bič (1966), Drak sa vracia (1967), Červené víno (1976), Pelíšky (1999), Horem pádem (2004), Nestyda (2008) a mnohých ďalších.

Video: Tina - The Best - OTO 2008


SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spojené arabské emiráty blokujú niektoré videá na YouTube
<< predchádzajúci článok
Jon Lord predviedol v Bratislave symbiózu orchestra a rocku

Poznáme víťazné osobnosti televíznej obrazovky OTO 2008 - diskusné fórum čitateľov