Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

24. marca 2007

Pre Ľ. Višňovského a Bartečka sa sezóna predčasne skončilaPre slovenských hokejových reprezentantov Ľubomíra Višňovského a Ľubomíra Bartečka sa tohtoročná sezóna predčasne skončila a tréner Július Šupler v žiadnom prípade nemôže s nimi počítať ...Zdieľať

BRATISLAVA 24. marca (WEBNOVINY) - Pre slovenských hokejových reprezentantov Ľubomíra Višňovského a Ľubomíra Bartečka sa tohtoročná sezóna predčasne skončila a tréner Július Šupler v žiadnom prípade nemôže s nimi počítať na majstrovstvách sveta v Moskve. "V sobotu zavčasu ráno mi telefonoval Václav Nedomanský a informoval ma, že Ľubo Višňovský má zlomený členok a minimálne 5-6 týždňov bude nútene pauzovať," povedal pre internetovú stránku Slovenského zväzu ľadového hokeja reprezentačný tréner J. Šupler a doplnil: "Po telefonickom rozhovore s Ľubošom Bartečkom je taktiež isté, že ani on nás neposilní na MS. Zranenie slabín sa ukázalo vážnejšie a jeho rehabilitácia potrvá ešte minimálne tri-štyri týždne."

V ruskej metropole na svetovom šampionáte nebude slovenský dres obliekať ani skúsený útočník Zürichu Róbert Petrovický. "Robo už dlhšie nehrá, keďže pre jeho tím sa sezóna skončila priskoro. Rozprával som sa s ním a povedal mi, že by mu trvalo dlhý čas, kým by sa znovu dostal do formy. Necíti sa na to, aby bol platným členom reprezentačného družstva na majstrovstvách sveta," informoval reprezentačný tréner, ktorého ešte znepokojuje aj stav ďalšieho "Švajčiara" Rastislava Pavlikovského, ktorý sa pred časom podrobil artroskopickej operácii lakťa. "Jeho účasť v záverečnej príprave je otázna, rozhodne sa o tom za týždeň, možno desať dní," doplnil informácie o adeptoch na reprezentačný dres J. Šupler.
Napriek týmto nepotešiteľným správam je Július Šupler realista a tvrdí, že koncepcia prípravy na MS sa nenarušila. "Nebudeme plakať, život prináša aj horšie situácie. Už po svojom návrate z Ameriky som povedal, že s Václavom Nedomanským sme podrobne prebrali všetky možnosti príchodu hráčov z NHL - od katastrofického scenára bez ich účasti na MS až po ten najideálnejší a sme pripravení na každú alternatívu. V prípade Ľuba Višňovského musia ísť emócie bokom. Ľubovo želanie reprezentovať na MS bolo obrovské, ale ťažko môžeme v tejto situácii niečo zmeniť. Je to krutá realita, ktorú musíme rešpektovať." V hľadáčiku trénera Šuplera pre MS je vyše štyridsať hokejistov, ktorých pozorne sleduje. "S členmi realizačného tímu sme všetko zvážili a plán prípravy meniť nebudeme. Prvé sústredenie národného tímu chceme absolvovať v týždni od 2. apríla v Martine, kde sa budú hlásiť voľní hráči, pre ktorých sa už sezóna skončila. Som s nimi v kontakte a momentálne trénujú
buď individuálne alebo vo svojich kluboch," dodal na www.szlh.sk na záver reprezentačný tréner Július Šupler.

SITA,SZĽH,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Planici opäť triumf Malysza
<< predchádzajúci článok
Gól Svatoša, asistencia Nagya

Pre Ľ. Višňovského a Bartečka sa sezóna predčasne skončila - diskusné fórum čitateľov