Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

15. februára 2006

Slovenský výškar Peter Horák skončil v B. Bystrici siedmyVíťazom súťaže mužov na 13. ročníku halového mítingu v Banskej Bystrici v skoku do výšky, ktorý nesie názov Europa SC High Jump, sa stal Andrij Sokolovskij z Ukrajiny vo vyrovnanom rekorde ...Zdieľať

BANSKÁ BYSTRICA 15. februára (WN/SITA) - Víťazom súťaže mužov na 13. ročníku halového mítingu v Banskej Bystrici v skoku do výšky, ktorý nesie názov Europa SC High Jump, sa stal Andrij Sokolovskij z Ukrajiny vo vyrovnanom rekorde podujatia 236 cm. Líder vlaňajších svetových tabuliek prekonal víťaznú výšku na druhý pokus a dosiahol navlas rovnaký výkon ako Rumun Sorin Matei v roku 1995. Potom sa pokúšal aj o 239 cm (dvakrát) a 241 cm (raz), ale neuspel. "Už som tu bol druhý aj tretí, konečne som teraz vyhral. Dnešný výkon ma presvedčil, že na halovom svetovom šampionáte v Moskve môžem pomýšľať aj na medailu," tvrdil Sokolovskij, ktorý sa po Sergijenkovi (1996) a Dymčenkovi (2001) stal tretím ukrajinským víťazom halového výškarského mítingu na Štiavničkách. Dvadsaťsedemročný Ukrajinec, ktorý vo svojom úvodnom utorkovom pokuse na Štiavničkách na 215 cm neuspel, sa dostal na tretiu priečku aktuálnych svetových tabuliek za ruské duo Rybakov - Uchov. Obaja už v tomto roku prekonali 237 cm. Druhý skončil v Banskej Bystrici mladý, iba 20-ročný Švéd Linus Thornblad, ktorý si výkonom 234 cm vylepšil absolútne osobné maximum o jeden centimeter. Medailové stupne uzatváral Kyriacos Ioannou z Cypru výkonom 230 cm. Zo slovenských výškarov si najlepšie počínal Peter Horák. Prekonal 220 cm, čo mu stačilo na 7. miesto, ale k útoku na limit 228 cm na halové MS v Moskve sa už nedostal. "Cítil som sa unavený a nevedel som sa prispôsobiť tunajšiemu povrchu," tvrdil 23-ročný výškar Dukly Banská Bystrica.

Výsledky:

Muži: 1. Andrij Sokolvskij (Ukr.) 236 - vyrovnaný rekord mítingu, 2. Linus Thornblad (Švéd.) 234, 3. Kyriacos Ioannou (Cyprus) 230, 4. Tora Harris (USA) a Ivan Iljičev (Rus.) obaja 225, 6. Osku Torro (Fín.) 220, 7. Peter Horák 220,... 11. Ľuboš Benko 215, 14. Michal Kabelka (všetci SR) 215.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vlašičová skočila v Banskej Bystrici 205 cm
<< predchádzajúci článok
Pľuščenko vykročil na ZOH v Turíne za svojím cieľom

Slovenský výškar Peter Horák skončil v B. Bystrici siedmy - diskusné fórum čitateľov