Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

14. októbra 2008

VIDEO: Alexej Čerepanov zomrel - Čierny pondelok - srdcový kolaps ČerepanovaDevätnásťročný Alexej Čerepanov zomrel počas zápasu KHL medzi Čechovom a OmskomZdieľať
Ruská Kontinentálna hokejová liga má za sebou čierny pondelok, počas zápasu medzi Viťazom Čechov a Avangardom Omsk (5:4) tragicky zomrel devätnásťročný talent hosťujúceho tímu Alexej Čerepanov. K nešťastiu došlo v 58. min súboja. Čerepanov odohral striedanie a vrátil sa na striedačku, kde krátko prehodil pár slov so spoluhráčom Jaromírom Jágrom. Následne došlo ku kolapsu mladého hráča, zastavilo sa mu srdce a lekárom sa ho už aj napriek veľkej snahe nepodarilo zachrániť. Na dve minúty krátko po kolapse srdce začalo pracovať, potom však opäť vypovedalo službu. Nepomohol ani prevoz do nemocnice. Zastavenie srdca nebolo následkom žiadnej zrážky na ľade. Nešťastnú udalosť intenzívne prežíval aj Jaromír Jágr. Podľa ruských médií za odchádzajúcou sanitkou kričal: "Alexej, prebuď sa." Celý tím sa hneď po zápase išiel do blízkeho kostola pomodliť za spoluhráča. Všetci boli mĺkvi. "S týmto nikto nepočíta. Na ľade korčuľoval s Jaromírom Jágrom do prečíslenia dvoch na jedného a potom sa vrátil na striedačku. Jaromír sa s ním rozprával, hovoril mu, že mohol dať gól. Čo sa dialo potom, už viete," smutne popísal Čerepanovov agent Jay Grossman a následne dodal: "Nechcem nič špecifikovať, ale počul som, že na štadióne už nebola rýchla zdravotná pomoc. Pred koncom súboja odišla a boli tam aj problémy s defibrilátorom. Nič bližšie však neviem. Neviem, či by to niečo zmenilo."
   Čerepanova považovali za jeden z najväčších talentov svetového hokeja, pred rokom bol najlepším útočníkom majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov. Vlani si ho v prvom kole draftu zo 17. miesta vybral New York Rangers. "Sme otrasení. Chceme vyjadriť sústrasť jeho rodine. Alexej bol hokejistom so svetlou budúcnosťou," vyhlásil prezident a generálny manažér Rangers Glen Sather. Rangers informovali o smrti mladého hráča pred domácim zápasom s New Jersey, po chvíľke ticha sa v Madison Square Garden objavila na videotabuli hráčova fotografia v čiernom rámiku.
   Zimný štadión v Omsku sa zmenil v priebehu noci na pietne miesto, fanúšikovia i bežní ľudia k nemu prinášali sviečky a kvety na pamiatku mladého hráča. "Vedenie klubu, tréneri, hráči a zamestnanci vyjadrujú rodine a blízkym sústrasť. Stala sa hrozná vec. Sme veľmi smutní, Aľošu budeme vždy milovať, nikdy nezabudneme," vyhlásilo vedenie klubu Avangard Omsk.
   Podľa Grossmana nemal Čerepanov doteraz so srdcom žiadne problémy, čo potvrdilo aj posledné jeho testovanie v NHL. Podľa slov Čerepanovovho agenta sa hráči KHL podrobujú rovnakým srdcovým a krvným testom ako v zámorí.

Kolaps Čerepanova

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Micheľ na operáciu, stredajší duel v Bruseli bez SR
<< predchádzajúci článok
Stredajší duel na Tehelnom poli SR - Poľsko píska Layec

VIDEO: Alexej Čerepanov zomrel - Čierny pondelok - srdcový kolaps Čerepanova - diskusné fórum čitateľov