Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. júla 2007

Za vraždu cti mladej Kurdky dostali páchatelia doživotieTroch mužov uväznili v piatok vo Veľkej Británii za "barbarskú" vraždu cti, ktorú nariadila rodina 20-ročnej kurdskej ženy za aféru s mužom považovaným za nevhodného. Medzi tromi páchateľmi ...Zdieľať

LONDÝN 20. júla (WEBNOVINY) - Troch mužov uväznili v piatok vo Veľkej Británii za "barbarskú" vraždu cti, ktorú nariadila rodina 20-ročnej kurdskej ženy za aféru s mužom považovaným za nevhodného. Medzi tromi páchateľmi je aj otec Banaz Mahmod a jej strýko, ktorí dostali doživotné tresty za znásilnenie, mučenie a zabitie začiatkom minulého roka.

Mahmod Mahmod (54) si musí odpykať najmenej 20 rokov, jeho brat Ari (52) bude za mrežami najmenej 23 rokov. Tretí páchateľ, 30-ročný Mohamad Hama zostane vo väzení aspoň 17 rokov. "Bol to barbarský a bezcitný zločin," uviedol sudca Briab Barker. "Ste krutí a neotrasiteľní ľudia, pre ktorých je zjavne uznanie od spoločenstva oveľa dôležitejšie ako vaše vlastné telo a krv."

Trýznivú smrť mladej ženy nariadil je otec, iracký Kurd, a strýko, keď sa dozvedeli o jej vzťahu s iným Kurdom, 29-ročným Rahmatom Sulemanim. Mahmod zmizla v januári 2006 a jej telo našli v kufri pochované v záhrade po troch mesiacoch. Podľa vyšetrovateľov sa Hama priznal, že jej utrpenie trvalo dve hodiny, počas ktorých ju znásilňovali a inak sexuálne ponižovali, kým ju uškrtili. Trvalo pol hodiny, kým pri škrtení zomrela, a ako vypovedal Hama, tlačil je krk, kým "jej duša neodišla."

Sulemani sa viackrát pokúsil o samovraždu. "Bolo to najsladšie stvorenie na svete. Bola mojou budúcnosťou. Nedokážem pochopiť, ako jej niekto mohol ublížiť," povedal. Ako dodal, chceli sa zobrať a mať deti. Banaz sa štyri razy obrátila aj na políciu, ktorej dala zoznam piatich ľudí, lebo sa obávala, že chcú ublížiť jej a Sulemanimu.

SITA/AFP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SkyEurope otvorí na jeseň nové linky
<< predchádzajúci článok
Nič nie je krajšie ako sloboda

Za vraždu cti mladej Kurdky dostali páchatelia doživotie - diskusné fórum čitateľov