Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Víkend

09. septembra 2005

Zuzana Kanóczová : Nemám žiadne predsudkyV lete sa premietal v kinách Román pre ženy s novou slovenskou herečkou Zuzanou Kanóczovou, ktorú pre film objavil režisér Filip Renč.Zdieľať
Čoskoro ju uvidíme ako jednu z hlavných postáv v televíznom seriáli Medzi nami, aj v novom slovenskom filme Nebo, peklo, zem.
V súkromí sa teší z nových kolieskových korčúľ a z podnájmu, v ktorom býva spolu so svojou láskou.
Máte aj so svojou mamou taký otvorený vzťah ako s tou filmovou v Románe pre ženy?
- Áno. Ale nevie o mne
všetko. (Smiech). Je to už sedem rokov, čo som z domu preč, a keď prídem na štyri alebo päť dní domov, ani si nestihneme všetko povedať. A tým, že som staršia, sú aj veci, ktoré nemusím maminke hovoriť. Ale keď sme boli so sestrou deti, rozoberali sme s ňou svoje lásky. Niekedy na nás aj tlačila, lebo sme jej ich nechceli prezradiť. Bránila sa, že chce byť s nami kamarátka. To je dobre, že chcela byť našou kamarátkou, aj ňou bola, ale predsa len, je predovšetkým naša mamka. Nepoviem jej všetko tak ako svojej najlepšej kamarátke. S rodičmi sme vždy mali krásny vzťah. Aj teraz som rada, keď môžem byť s nimi.
Vravíte, že vo vašej rodine to funguje. Čomu za to vďačíte? Vy pôsobíte otvorene a temperamentne. Aj doma ste voči sebe takí?
- Nemyslím si, že doma nahlas rozprávame, alebo že silno dávame najavo emócie, to nie. Ako v každej domácnosti, aj u nás sú hádky. So sestrou sme sa niekedy tak hádali, že sme nemohli sedieť vedľa seba vzadu v aute, lebo ona mi trhala vlasy a ja som ju škrabala. Ale odkedy sme obe odišli z domu - ona teraz skončila v Budapešti štúdium maľby, vážime si jedna druhú. Keď sa nám náhodou podarí prísť domov súčasne, snažíme sa nehádať. Aj keď nastanú dusnejšie momenty, radšej si zahryznem do jazyka, alebo si uvedomím, že je to úplná hlúposť, kvôli ktorej sa škriepiť neoplatí. Neviem, ako to bolo, keď boli moji rodičia mladí, alebo keď žili s babkou a dedkom, ale čo si pamätám, keď sú problémy, tak sa riešia. Hovoríme o nich a snažíme sa držať pokope aj napriek tomu všetkému zlému, čo sa normálne v živote prihodí. Nerozdeľuje nás to. U nás niečo ako rozvod neexistuje, ani v našej širšej rodine sa nikto nerozviedol.
Román pre ženy musel byť pre vás sondou do úplne iných vzťahov. Ako ste zvládli milostné scény s Marekom Vašutom, v ktorých ste hrali nahá?
- S humorom a s frťanom. (Smiech). Som dosť hanblivý človek. V neznámom prostredí som zakríknutá. Vyzliecť sa pred cudzími ľuďmi a k tomu pred kamerou - to už bolo na mňa priveľa. Vedela som, že vycúvať z toho nemôžem. Takže som to musela riešiť takto, aby na plátne nebolo vidieť, že som v nejakom kŕči, že sa hanbím a ako mi je to nepríjemné.
Vraj budete hrať v rodinnom seriáli Medzi nami. Akú ste tam dostali úlohu?
- Stvárňujem advokátku Zoru Janákovú. Je to jedna z hlavných postáv, okolo ktorých sa celý dej odohráva.
Je vám sympatická?
- Je mi sympatická, ale je úplne iná ako ja. Líšime sa v mnohých veciach.
Dostali ste už aj ďalšie ponuky na film?
- Áno. Ale nie vďaka Renčovmu filmu. Na film, ktorý začneme nakrúcať v októbri, som bola pozvaná na konkurz ešte pred slovenskou premiérou Románu pre ženy a režisérka ho ešte vtedy nevidela. Rolu som teda získala tiež na základe konkurzu.
Môžete ho priblížiť?
- Jeho scenáristkou aj režisérkou je Laura Siváková a film sa bude volať Nebo, peklo, zem. Ide o príbeh jednej baletky, jej vzťahov a jej rodiny. Podvedie ju priateľ, s ktorým dlho chodí, onedlho si zlomí nohu a to jej prekazí pokračovanie vo výberovom konkurze, na základe ktorého by mohla ísť tancovať do Španielska. Je úplne na dne a aj jej rodičia majú medzi sebou problémy. Zrúti sa jej celý svet a v tom sa zoznámi s jedným starším pánom a...
Takže zase o láske. A vy máte lásku?
- Áno.
Ste spolu dlho?
- Štyri roky.
Na čom zlyhali vaše predchádzajúce vzťahy?
- Na obyčajných veciach, na akých vzťahy zlyhávajú.
Na nezhodách?
- Prirodzene prestali.
Máte pri výbere partnera nejaké podmienky? Je niečo, čo by vás na ňom určite odrádzalo?
Nie. Nemám žiaden zoznam bodov, ktoré by musel spĺňať. Až keď človeka spoznám, zistím, čo sa mi na ňom páči a čo nie. Ale nemám žiadne predsudky.
Máte v tomto vzťahu pocit, že ste stretli toho pravého?
- Myslím, že áno.
Aké povolanie má váš partner?
- Priateľ vyštudoval bábkoherectvo a popri tom pracuje v rádiu FM .
Zaľúbenci si dávajú navzájom nežné prezývky. Ako si hovoríte vy dvaja?
- Neprezradím. To je len naše.
Čo vám ostane v pamäti z tohto leta?
- Spolu s priateľom sme sa konečne nasťahovali do dvojizbového bytu v Bratislave. Doteraz bol on tu a ja v Nitre. Vďaka účinkovaniu v seriáli môžem bývať v Bratislave a môžeme byť spolu. Aj keď sme už bývali spolu aj predtým, teraz sme prvýkrát sami vo svojom a je nám spolu veľmi dobre. Toto je pre mňa naj spomienka na toto leto.
Ste už zariadení?
- Previezla som nábytok z Nitry z môjho predošlého bytu, takže sme už zabývaní. Ale pravdaže také malé doplnky a „prkotinky“ sa budú kupovať, lebo ja som od nich závislá. Ešte sa chystám kúpiť si obraz od sestry. Jeden mi už darovala, ale ďalší si chcem kúpiť.
 

Herečkino naj
Herec: - Johnny Depp, Jude Law, Adrian Brody
Herečka: - Nicole Kidman, Charlize Theron, Juliette Lewis
Film: - Filmov, ktoré považujem za dobré a rada si ich pozriem aj znovu, je veľmi veľa. Napríklad Všetko o mojej matke, Čistá duša, Pravidlá muštárne, Amélia z Montmartru, Magnólia, Čierna mačka, biely kocúr....
Kniha: - Môžem skôr hovoriť o knihách, ktoré mi spôsobili radosť. Boli  to napríklad Egypťan Sinuhed od Mika Waltaryho, Sviečky dohárajú od Sándora Máraiho, Alchymista od Paula Coelho. Da Vinciho kód od Dana Brauna bol napínavý, ale to mi od neho aj stačilo a ďalšie jeho knihy ma nelákajú. A úplne naj top je pre mňa Majster a Margaréta od Bulgakova.
Jedlo: - Veľmi mám rada hranolčeky, cukety i baklažány na všelijaké spôsoby. Môžu byť vyprážané aj grilované. Pochutím si i na cestovinách, ale aj na domácich jedlách ako plnená paprika či kurací paprikáš.
Hobby: - Celá partia sme si kúpili kolieskové korčule a teraz nás veľmi baví korčuľovanie. Snažíme sa ísť každý druhý deň na hrádzu. Na zimu si chcem kúpiť snowbord, lebo priateľ ho má a ja dúfam, že sa naučím jazdiť na doske takisto, aby sme mohli spolu chodiť do hôr.
Životné  krédo: - Nemám, ale snažím sa nerobiť druhým to, čo nechcem, aby robili mne.
Galina Lišháková


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Od kamenných falusov po silikónových milencov
<< predchádzajúci článok
Kohn 9.9.2005

Zuzana Kanóczová : Nemám žiadne predsudky - diskusné fórum čitateľov

Kniha18.12. 11:07:11