Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. februára 2018

A. Danko: Nikto na MO nechce kupovať staré sovietske či ruské výrobkyNa snímke predseda NR SR Andrej Danko.Zdieľať
Na snímke predseda NR SR Andrej Danko. Foto: TASR - Jakub Kotian
Bratislava 9. februára (TASR) - Nikto na ministerstve obrany nechce kupovať staré sovietske či ruské výrobky. Vyhlásil to predseda Národnej rady SR a SNS Andrej Danko, ktorý zároveň odmietol aj spájanie jeho osoby s tým, že ide kupovať ruské či sovietske radary.


Za klamstvo označil aj informáciu o zrušení súťaže na radary. "Je to klamstvo," povedal. Prebiehajú podľa neho ešte procesy, ktorými sa má zabezpečiť efektivita. Danko nevie povedať, či sa vôbec súťaž zruší.

V súvislosti s modernizáciou armády opakovane uviedol, že je za proatlantické a proeurópske smerovanie. Zároveň však preferuje, aby sa na Slovensku vyrábalo to, čo ešte v oblasti armády vyrábať vieme. Pomôže to podľa neho zachrániť pracovné miesta v zbrojárskom priemysle.

Danko sa opäť nevyhol kritike opozície, vyhlásil, že by chcel silného opozičného lídra, aby mal s kým viesť odbornú debatu. Tiež sa venoval SNS a tomu, ako ju pozdvihol. Opätovne sa postavil za svojho ministra obrany Petra Gajdoša. "Má moju podporu. Je jedným z najlepších ministrov obrany," poznamenal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Slovensku prepukla chrípková epidémia
<< predchádzajúci článok
CENCÚĽ spadnutý zo strechy SMRTEĽNE zranil staršiu ženu

A. Danko: Nikto na MO nechce kupovať staré sovietske či ruské výrobky - diskusné fórum čitateľov