Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

03. novembra 2015

A.DANKO: Odvody živnostníkov každý rok stúpajúZníženie povinných súm odvodov, zrušenie daňových licencií a zníženie byrokracie sú opatrenia, ktoré by mal podľa Slovenskej národnej strany (SNS) štát koncepčne a pomerne ...Zdieľať
Andrej Danko. Foto: FB
Bratislava 3. novembra (TASR) – Zníženie povinných súm odvodov, zrušenie daňových licencií a zníženie byrokracie sú opatrenia, ktoré by mal podľa Slovenskej národnej strany (SNS) štát koncepčne a pomerne rýchlo prijať, aby tak trvalo zlepšil podnikateľské prostredie na Slovensku. Tým by podľa predsedu strany Andreja Danka uľahčil situáciu najmä živnostníkom a malým podnikateľom.


"Problémom živnostníkov sú napríklad neustále rastúce odvody a to permanentne minimálne päť rokov. Kým v roku 2012 živnostník zaplatil minimálne 160,24 eura, v budúcom roku to bude už 202,26 eura. Nesmieme zabúdať na zlú vymožiteľnosť práva - živnostník, ktorému nezaplatia faktúru, nemá veľa možností, ako tieto pohľadávky vymôcť a súdne procesy trvajú roky. Pritom samotný živnostník, ak nezaplatí načas zdravotné či sociálne odvody, je sankcionovaný. Nikoho nezaujíma, či má z čoho zaplatiť, ak jemu zaplatené nebolo," skonštatoval šéf strany.

Problémom podľa SNS je tiež nestálosť právnych predpisov a nejednoznačnosť zákonov, čo so sebou prináša právnu neistotu. Danko pripomenul, že v každej spoločnosti sú živnostníci pilierom ekonomiky.

Strana spochybnila aj najnovšie zverejnený rebríček Svetovej banky Doing Business 2016, ktorý Slovensko pokiaľ ide o ľahkosť podnikania, zaradil na 29. miesto na svete. "Z krajín V4 sú pred nami len Poliaci. Takéto rebríčky nie vždy vystihujú skutočnú realitu," skonštatoval Danko, podľa ktorého treba mať na pamäti aj to, podľa akých kritérií sa tieto rebríčky zostavujú.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
O dodávku tepla v Starom Meste môže prísť viac ako 2000 domácností
<< predchádzajúci článok
Výberový prehľad zemetrasení na území SR za ostatných päť rokov

A.DANKO: Odvody živnostníkov každý rok stúpajú - diskusné fórum čitateľov