Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. marca 2019

A. Kiska odštartuje budúci týždeň sériu rozlúčkových návštev v BruseliNa archívnej snímke prezident SR Andrej Kiska.Zdieľať
Na archívnej snímke prezident SR Andrej Kiska. Foto: TASR - Michal Svítok
Bratislava 15. marca (TASR) - Prezident SR Andrej Kiska odštartuje na budúci týždeň sériu rozlúčkových návštev v Bruseli a prevezme si aj Európsku cenu za ľudské práva Sinti a Rómov. TASR o tom informovali z kancelárie prezidenta.


Kiska sa v utorok 19. marca stretne s predsedom Európskej komisie Jeanom-Claudom Junckerom a predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom. Hlavnou témou rozhovorov budú nadchádzajúce voľby do Európskeho parlamentu a aktuálne dianie na pôde EÚ.

"Prezident Kiska si v Bruseli prevezme tiež Európsku cenu za ľudské práva Sinti a Rómov za jeho angažovanosť v boji proti prejavom rasizmu a diskriminácie a proti vyčleňovaniu Rómov zo spoločnosti," uviedla z kancelárie prezidenta. Cenu od roku 2008 udeľuje Ústredná rada Sinti a Rómov v Nemecku ako ocenenie jednotlivcov a inštitúcií, ktoré vystupujú v prospech ochrany občianskych práv Sinti a Rómov.

Súčasťou programu návštevy bude aj diskusia prezidenta so slovenskými profesionálmi pracujúcimi v Bruseli a stretnutie s diplomatmi zastupujúcimi Slovensko v Európskej únii a NATO.

Pracovná cesta je prvou zo série rozlúčkových návštev Kisku pred ukončením mandátu prezidenta SR 15. júna.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zs. Lukáč skončil ako riaditeľ Bratislavskej vodárenskej spoločnosti
<< predchádzajúci článok
V Paríži sa začalo vyšetrovanie havárie boeingu v Etiópii

A. Kiska odštartuje budúci týždeň sériu rozlúčkových návštev v Bruseli - diskusné fórum čitateľov