Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

06. apríla 2009

A-tím SR v kvalifikácii MS 2010 so San Marínom asi v DubniciPo mimoriadne cennom a zaslúženom minulotýždňovom víťazstve v pražskej AXA Arene nad Českom (2:1) absolvuje slovenská futbalová reprezentácia najbližší duel v 3. skupine kvalifikácie o postup na ...Zdieľať
BRATISLAVA 6. apríla (WEBNOVINY) - Po mimoriadne cennom a zaslúženom minulotýždňovom víťazstve v pražskej AXA Arene nad Českom (2:1) absolvuje slovenská futbalová reprezentácia najbližší duel v 3. skupine kvalifikácie o postup na MS 2010 v sobotu 6. júna v domácom prostredí proti San Marínu. Dejiskom duelu proti európskemu trpaslíkovi a outsiderovi bude s najväčšou pravdepodobnosťou štadión MFK Dubnica.


"Stretnutie proti San Marínu by sa malo hrať na Považí. Po veľkonočných sviatkoch pricestujú do Dubnice zástupcovia Európskej futbalovej únie UEFA, na vlastné oči si pozrú štadión a okolie, či všetko spĺňa stanovené kritériá. Potom padne definitívne rozhodnutie," informoval v pondelok agentúru SITA vedúci medzinárodného úseku Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ivan Sochor.
Štyri dni po súboji so San Marínom nevyužije Slovensko "voľný" asociačný termín 10. júna. "Nejaké neoficiálne ponuky na prípravný duel sme na zväz dostali, ale po rozhovoroch s trénermi sa rozhodlo, že slovenský A-tím hrať nebude."

Pred jesenným pokračovaním kvalifikácie MS 2010 - septembrovými duelmi doma proti Česku (sobota 5. 9.) a v Severnom Írsku (streda 9. 9.) a októbrovým vyvrcholením tejto eliminácie: domácim zápasom proti Slovinsku (sobota 10. 10.) a derniérou v Poľsku (streda 14. 10.) absolvujú zverenci trénera Vladimíra Weissa ešte prípravný súboj s Islandom. "Tento duel je už dávnejšie potvrdený na 12. augusta, hrať by sa malo pravdepodobne v Reykjavíku. Pôjde o reciprocitu za vlaňajšie meranie síl v Zlatých Moravciach (26. 3. podľahli Slováci 1:2, pozn.)," doplnil Ivan Sochor.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Daňo asistentom Hossu v Dukle Trenčín
<< predchádzajúci článok
Reprezentácia SR od utorka v Piešťanoch už aj so Stümpelom