Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. januára 2020

Afganistan a Pakistan ochromuje zimné počasie, vyžiadalo si už desiatky obetí aj evakuáciu obyvateľovZimné počasie si v Afganistane a Pakistane vyžiadalo desiatky ďalších obetí na životoch. Lavíny ...Zdieľať
pakistan_afghanistan_weather_76161 8fb72a4112da4c10b567ff939730c4ad 676x452 14.1.2020 (Webnoviny.sk) - Zimné počasie si v Afganistane a Pakistane vyžiadalo desiatky ďalších obetí na životoch. Lavíny vyvolané silným snežením pripravili v pakistanskej časti Kašmíru o život 55 ľudí, v susednom Afganistane zahynulo ďalších 15, informovali v utorok miestne úrady. Najnovšie obete zvýšili počet mŕtvych v oboch štátoch od nedele už na 126.


Najviac zasiahnutou je pritom oblasť himalájskeho Kašmíru, kde sú lavíny časté. V niektorých častiach vyhlásili miestne úrady stav núdze a na evakuáciu obyvateľov nasadili vojenské vrtuľníky. Zasiahnutá je aj juhozápadná pakistanská provincia Balúčistan, kde zomrelo 20 ľudí, ako aj východný Pandžáb, kde zahynulo dvanásť osôb.

Z Afganistanu hlásia od nedele celkovo 39 mŕtvych a 300 poškodených domov. V Kábule v pondelok klesla teplota na mínus 15 stupňov Celzia a sneh tam komplikuje dopravu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Afganistan a Pakistan ochromuje zimné počasie, vyžiadalo si už desiatky obetí aj evakuáciu obyvateľov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Súd v kauze vraždy Kuciaka (3. deň): Vypovedať budú ďalší svedkovia (foto)
<< predchádzajúci článok
Chemickým priemyselným parkom otriasol výbuch, obyvatelia majú zostať doma a zatvoriť okná

Afganistan a Pakistan ochromuje zimné počasie, vyžiadalo si už desiatky obetí aj evakuáciu obyvateľov - diskusné fórum čitateľov