Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. februára 2018

Afganskí predstavitelia rokujú s Talibanom aj napriek vlne násiliaAfganskí predstavitelia vedú aspoň dve línie rozhovorov s hnutím Taliban - dokonca aj po mesiaci brutálnych útokov, pri ktorých zahynulo takmer 200 ľudí. Deje sa tak i napriek ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Kábul 13. februára (TASR) - Afganskí predstavitelia vedú aspoň dve línie rozhovorov s hnutím Taliban - dokonca aj po mesiaci brutálnych útokov, pri ktorých zahynulo takmer 200 ľudí. Deje sa tak i napriek nahnevanému odmietnutiu akýchkoľvek rozhovorov zo strany amerického prezidenta Donalda Trumpa, informovala v utorok agentúra AP.


Pretrvávanie neoficiálnych kontaktov odráža snahu ponechať otvorené dvere pre zmierenie, a to v čase, keď sa afganská vláda a jej hlavný spojenec USA usilujú nájsť stratégiu s cieľom ukončiť zdĺhavú vojnu. Tá trvá už sedemnásty rok.

Taliban v minulých rokoch ovládol nové územia a uplatňuje čoraz neľútostnejšiu taktiku. Po jeho nedávnych útokoch Trump hnutie nahnevane odsúdil. Uviedol, že nebudú žiadne rozhovory, pričom možno raz na ne nastane čas, ale to je ešte ďaleko.

V roku 2017 pri viac ako dvadsiatich veľkých útokoch zahynulo len v Kábule vyše 500 ľudí. K ďalším štyrom útokom došlo v afganskom hlavnom meste tento rok v januári a o život prišlo ďalších najmenej 154 ľudí, pripomína agentúra DPA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trump chce v Európe silnejšiu americkú armádu
<< predchádzajúci článok
Premiéri Británie a Írska veria v skoré obnovenie severoírskej vlády

Afganskí predstavitelia rokujú s Talibanom aj napriek vlne násilia - diskusné fórum čitateľov