Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

26. júna 2012

Agentúra Fitch neznížila rating HolandskaMedzinárodná ratingová agentúra Fitch v utorok potvrdila dlhodobé úverové ratingy Holandska. Dlhodobé emisné ratingy (IDR) v cudzej a domácej mene, ako aj stropný rating krajiny ponechala na ...Zdieľať
holandsko LONDÝN 26. júna (WEBNOVINY) - Medzinárodná ratingová agentúra Fitch v utorok potvrdila dlhodobé úverové ratingy Holandska.


Dlhodobé emisné ratingy (IDR) v cudzej a domácej mene, ako aj stropný rating krajiny ponechala na úrovni AAA, krátkodobý emisný rating v cudzej mene zostáva na stupni F1+.

Výhľad dlhodobých ratingov je stabilný. Agentúra v zdôvodnení svojho rozhodnutia uviedla, že najvyššie ratingy Holandska podporuje flexibilná, diverzifikovaná a konkurencieschopná ekonomika, ako aj široká spoločenská a politická zhoda v otázke zodpovednej rozpočtovej politiky.

Fitch pripomína, že napriek aprílovému pádu vlády a blížiacim sa parlamentným voľbám sa menšinová vláda a tri opozičné strany dohodli na pláne znižovania deficitu. Stabilný výhľad zasa odráža názor agentúry, že Holandsko dokáže naďalej odolávať následkom dlhovej krízy v eurozóne.

Prípadné dramatické zhoršenie dlhových problémov v regióne by však mohlo ohroziť malú a otvorenú holandskú ekonomiku, v dôsledku čoho by sa dostali pod tlak aj ratingy krajiny, upozorňuje Fitch.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Petržalke obnovia športoviská, detské ihriská a terasy
<< predchádzajúci článok
Slovenské hospodárstvo prekonalo očakávania národnej banky