Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. novembra 2012

Agentúra Fitch zvýšila výhľad Írska, je stabilnýAgentúra Fitch v stredu zvýšila výhľad ratingu Írska. Odôvodnila to tým, že írska vláda úspešne zoškrtala rozpočet bez toho, aby obmedzila ekonomický rast. Spomedzi krajín, ktoré ...Zdieľať
irsko DUBLIN 14. novembra (WEBNOVINY) - Agentúra Fitch v stredu zvýšila výhľad ratingu Írska. Odôvodnila to tým, že írska vláda úspešne zoškrtala rozpočet bez toho, aby obmedzila ekonomický rast.


Spomedzi krajín, ktoré požiadali o pôžičku z eurovalu, bolo Írsko prvé, čo si opäť mohlo začať požičiavať na medzinárodných trhoch. Agentúra Fitch ponechala rating krajiny na stupni BBB+, tri stupne nad rizikovou úrovňou, no výhľad zvýšila z negatívneho na stabilný.

"Potvrdenie ratingu a revízia výhľadu odrážajú pokrok Írska pri fiškálnej konsolidácii a zotavovaní ekonomiky, ako aj jeho zlepšené možnosti financovania," vyhlásila agentúra.

Neočakáva síce, že by írska ekonomika tento rok rástla, ale nulový nárast HDP je lepší ako polpercentný pokles, ktorý sa očakáva v eurozóne ako celku, dodala. Írsky Národný úrad pre správu štátnej pokladnice správu privítal ako "povzbudivú"

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obyvatelia štátov USA sa domáhajú nezávislosti
<< predchádzajúci článok
Študentský robot bude možno raz pomáhať záchranárom