24hod.sk    Ekonomika

11. júna 2019

Air France-KLM prepravili v máji celkovo 9,2 milióna pasažierovIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Paríž 11. júna (TASR) - Francúzsko-holandská letecká spoločnosť Air France-KLM prepravila v máji celkovo 9,2 milióna pasažierov. To je o 3,3 % viac ako v rovnakom období minulého roka. Nový generálny riaditeľ Benjamin Smith sa zameriava na lepšiu koordináciu sietí leteckých liniek Air France a KLM.


Takzvaný faktor obsadenosti Air France-KLM, ktorý odráža, do akej miery bola využitá kapacita lietadiel, v máji tiež vzrástol, a to o 1,8 percentuálneho bodu na 87,3 %.

Začiatkom tohto týždňa informovala aj International Consolidated Airlines Group (IAG), materská spoločnosť British Airways a Iberie, že v máji prepravila viac cestujúcich. Ale letecký priemysel ako celok čelí tlakom v dôsledku obchodných sporov a vyšších cien ropy.

Spoločnosť Air France-KLM oznámila v máji, že v 1. štvrťroku zaznamenala stratu. Medzinárodné združenie leteckej dopravy (International Air Transport Association, IATA) v júni upozornilo, že globálne letecké spoločnosti znížili prognózy zisku na rok 2019 pre obavy z cien ropy a obchodných sporov.

Francúzsky štát vlastní 14,3 % základného imania spoločnosti Air France-KLM, zatiaľ čo holandský štát má 14 %. Ďalšie podiely v tejto leteckej spoločnosti vo výške 8,8 % vlastnia Delta Air Lines a China Eastern Airlines.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/air-france-klm-prepravili-v-maji-celkovo-9-2-miliona-pasazierov-cl683657.html