Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. júna 2022

Airbnb ponecháva zákaz večierkov natrvalo, opatrenie podľa spoločnosti fungujeAmerická spoločnosť Airbnb, ktorá sprostredkúva prenájom ubytovania prostredníctvom internetovej stránky, ...Zdieľať
gettyimages 1321518105 676x426 28.6.2022 (Webnoviny.sk) - Americká spoločnosť Airbnb, ktorá sprostredkúva prenájom ubytovania prostredníctvom internetovej stránky, natrvalo zakazuje večierky v nehnuteľnostiach, ktoré sú ponúkané na krátkodobý prenájom na jej webe.


Firma je presvedčená, že zafungoval predchádzajúci zákaz, pričom uviedla, že v porovnaní s minulým rokom klesol počet hlásení o večierkoch v nehnuteľnostiach ponúkaných cez Airbnb o 44 %. Spoločnosť tiež dodala, že vlani bolo za súvisiace porušenia suspendovaných viac ako 6 600 hostí.

Platforma začala zasahovať proti večierkom v roku 2019 po smrteľnej streľbe na párty v dome v americkom štáte Kalifornia. V tom čase zakázala propagáciu večierkov v nehnuteľnostiach ponúkaných cez Airbnb na sociálnych sieťach.

Počet večierkov na tzv. Airbnb miestach sa podľa spoločnosti počas pandémie zvýšil, pretože ľudia presúvali zhromaždenia z barov a klubov do prenajatých domov a bytov. To viedlo k dočasnému zákazu v roku 2020.

Teraz spoločnosť Airbnb natrvalo zakázala takéto večierky, ale zároveň informovala, že ruší maximálny počet 16 ľudí v prenajatých nehnuteľnostiach. Uviedla, že tento limit bolo vyvolaný obavami o zdravie predtým, ako boli dostupné vakcíny proti ochoreniu COVID-19.


Zdroj: Webnoviny.sk - Airbnb ponecháva zákaz večierkov natrvalo, opatrenie podľa spoločnosti funguje © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Taliansky premiér Draghi kvituje plán OSN dohliadať na vývoz ukrajinského obilia
<< predchádzajúci článok
Jurinová si chce kreslo predsedníčky Žilinského kraja udržať. Začatú robotu treba dokončiť, povedala