Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

02. novembra 2012

Akcie Peugeotu klesli za rok o 70 percentPeugeot je najväčší looser tohto týždňa, keď cena jeho akcií klesla o obrovských 13,5 percenta. Analytici pokračovali v negatívnej tendencii hodnotení jeho akcií. ...Zdieľať
peugeot BRATISLAVA 2. októbra (WEBNOVINY) - Peugeot je najväčší looser tohto týždňa, keď cena jeho akcií klesla o obrovských 13,5 percenta.


Analytici pokračovali v negatívnej tendencii hodnotení jeho akcií.

Spoločnosť za tretí štvrťrok zaznamenala 3,9 percentný pokles príjmov, sprevádzaný 8,5 percentným poklesom príjmov automobilovej divízie, navyše s poklesom trhového podielu na najväčších trhoch.

Podnik predpokladá naďalej ťažký záver roka s očakávaním, že európsky automobilový trh sa celoročne zmenší o deväť percent a dopady na francúzskeho výrobcu budú ešte tvrdšie, informoval o tom Matt Bolduc, akciový analytik Saxo Bank

Peugeot minulý rok stratil 70 percent trhovej hodnoty, keď spoločnosť pokračovala v zápase s ťažkosťami európskeho trhu.

Peugeot sa v súčasnosti pokúša reštrukturalizovať spoločnosť úsporami nákladov vo výške jednej miliardy eur, redukciou aktív v hodnote 15 miliardy eur, znížením kapitálových výdavkov a inventáru.

Analytici v súčasnosti hodnotia spoločnosť na pokles ceny akcií na 5,24 eur z minulotýždňových 6,06. V septembri spoločnosť čelila nepríjemnému vyradeniu z indexu CAC 40.

Z indexu sa vyraďujú spoločnosti, ktoré zaznamenajú veľký prepad trhovej hodnoty. Analytici nevidia spoločnosť v najbližšej budúcnosti ružovo. V prvom polroku zaznamenala stratu 622 milióna eur.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zisk AAA AUTO za deväť mesiacov prekročil hranicu 200 %
<< predchádzajúci článok
Mačacie hlavy z Kútov vyčistia väzni, poputujú na úrad vlády