Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Aké nápoje zvyčajne ponúkame návšteve, priateľom či kolegom?Len na Slovensku pije alkohol nespočetné množstvo ľudí. Vo veľa prípadoch už ide o akúsi kultúru, ale nie je potrebné spomínať negatíva.Zdieľať
Aké nápoje zvyčajne ponúkame návšteve, priateľom či kolegom?

Pitie sa spája aj s oslavou, diskotékami, tancom, výletom s kamarátmi alebo jednoduchej zábave s ľuďmi, ktorých máte radi. Netreba zabudnúť na to, že piť alkohol u nás môžu len ľudia nad 18 rokov.

Britská kultúra až k nám

Na čo si každý spomenie, keď sa spojí Anglicko a pitie alkoholu? Pravdepodobne na gin, ktorý je skvelý s tonikom. Aj napriek tomu, že pôvodne pochádza z Holandska, udomácnil sa na Britských ostrovoch už dávno. A nie len tam, ale prakticky po celom svete. Ide o chutné pitie, ktoré je určené ženám aj mužom a je základom mnohých exotických typov miešaných drinkov. Niektoré druhy sa vyrábajú aj na Slovensku a sú aj cenovo dostupné. Nie je potrebné ísť kvôli doplneniu baru zakaždým do obchodu, hlavne keď niekto býva na dedine, obchod nie je otvorený nepretržite. Stačí si zapnúť počítač, urobiť zopár klikov a aj alkohol sa dá objednať až k dverám domu.

Takmer ako národné

Aj keď si tento druh väčšina sveta spojí s Ruskom, veľa Slovákov by sa bilo do pŕs a bojovali by za slovenskú pečiatku. Nie je to tak ťažké. Vodka je totiž bežne vyrábaná aj v našich fabrikách. Nápoj, ktorý je jeden z najlacnejších, ale nie preto, že by bol nekvalitný, ale vďaka dobrej dostupnosti a konkurencií značiek. No a samozrejme väčšej jednoduchosti výroby. Ak si niekto hovorí, že ide o nudnú zábavu, veľmi sa mýli. K tej originálnej, čírej, by sme mohli pridať desiatky druhov ovocných chutí, kedy si pri pití ani nepomyslíte, že pijete alkohol. Nehovoriac o tom množstve nápojov, ktoré si bude vedieť namiešať prakticky každý aj s malou dávkou fantázie. Vybrať teda ten správny nápoj pre vašich známych nemusí vždy najľahšie, no určite sa tým môže začať zábava.

Zdroj obrázku:

Daxiao Productions / Shutterstock.com

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jurigovo námestie v Bratislave sa dočká rekonštrukcie, Metropolitný inštitút vyhlásil súťaž
<< predchádzajúci článok
Vodič prešiel do protismeru a čelne vrazil do Audi, nehodu neprežila spolujazdkyňa (foto)

Aké nápoje zvyčajne ponúkame návšteve, priateľom či kolegom? - diskusné fórum čitateľov