Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Aké sú novinky v oblasti sprchových batériíPlánujete oživenie alebo rekonštrukciu kúpeľne? Dosluhuje stávajúca sprchová batéria? Potom asi tušíte, že je čas ponoriť sa do hlbokých a často zradných vôd aktuálnej ponuky sanitárneho vybavenia.Zdieľať
Aké sú novinky v oblasti sprchových batérií

Aby sme vám výber trošku uľahčili, pozrieme sa na súčasné trendy.

Nové sprchové batérie: nájdite odpovede

Pretože ponuka sprchových batérií je skutočne široká, je potrebné si na začiatku ujasniť, akým smerom sa chcete vydať. Hľadáte len „novšiu“ verziu stávajúcej batérie alebo sa necháte oslniť modernými technológiami a dovolíte si ich inovatívnu starostlivosť? Tiež je potrebné si odpovedať na otázku, ako veľké stavebné zásahy chcete robiť. Zatiaľ čo sprchovú batériu na stenu je možné vymeniť viac-menej okamžite, podomietkové verzie vyžadujú väčší zásah.

Bezpečnosť a maximálny komfort

Jednou z ciest, ako si život významne uľahčiť, je stávka na termostatické sprchové batérie. Či už zvolíte variant na stenu alebo pod omietku, vždy získate príjemný bonus v podobe vyššej bezpečnosti a jednoduchšieho ovládania. Tieto sprchové batérie by mali zvážiť napríklad rodiny s deťmi alebo seniori. Výrazne sa znižuje riziko obarenia a vďaka moderným technológiám dochádza aj k príjemným úsporám vody. Vedľa klasických verzií, u ktorých prúd a teplotu vody nastavujete pomocou otočenia rukoväte, nájdete aj varianty s tlačidlovým ovládaním. Bezpečnostné poistky potom zaistia, že na určitú teplotu musíte ovládanie manuálne uvoľniť. Výhodou tiež je, že niektoré sprchové batérie ponúkajú aj ovládanie sprchových prúdov priamo na tele batérie.

sprchové batérie

Design až na prvom mieste

Témou, ktorá hýbe nielen svetom sanitárneho vybavenia, sú línie a design. Cítiť sa v kúpeľni dobre, znamená aj to, že túto miestnosť vyladíte po vizuálnej stránke. Sprchové batérie sú jedným z prvkov, ktoré k tomu výraznou mierou prispievajú. Veľmi pôsobivého efektu dosiahnete napríklad v okamžiku, kedy svoju kúpeľňu oblečiete do moderných hrán. Skvele vyzerá tiež kombinácia robustnejších tvarov s jemnými, nevtieravými detailmi. Odľahčenia je možné dosiahnuť tiež rôznymi „prierezmi“ či zaoblením. Úplným hitom sú designové sprchové batérie inšpirované prírodnými líniami. Ak zvolíte tvarovo výraznejšiu sprchovú batériu, je potrebné nechať ju vyniknúť, teda prispôsobiť a zladiť jej okolie.

Batérie do sprchy: odolné povrchy

Nestarnúcou a stále modernou klasikou je využitie čiernej povrchovej úpravy. Efektne pôsobia tiež rôzne odtiene sivej alebo biela. Matná verzia povrchov potom vyrieši váš problém s obtlačkami prstov. Poohliadnuť sa však môžete aj po tých variantoch, u ktorých vám s touto témou pomôže moderná technológia. Práve na ošetrenie povrchov sú moderné výrobky zacielené. Špeciálne ochranné povrchové vrstvy zvyšujú ich mechanickú odolnosť a bránia usadzovaniu vodných kvapiek aj nečistôt. Sprchová batéria si tak uchová nádherný vzhľad aj spoľahlivú funkčnosť po dlhú dobu.

Sprchové batérie: stavte na luxus zlatej

Ak chcete niečo naozaj špeciálne, stavte na zlaté odtiene. Zlatá je symbolom luxusu, ale tiež energie a slnka. Zlatá farba v interiéroch je osvedčeným efektívnym prvkom, ktorý neprehliadnete. Pohrať si môžete aj s odtieňmi, veď zapadajúce alebo vychádzajúce slnko je úplne iné!

Sprchové batérie: stavte na luxus zlatej

Pohladenie prírody

Moderná domácnosť nie je len krásna, ale tiež praktická. V tomto duchu je potrebné vyberať aj batériu do sprchy. Hladké ovládanie (napríklad u pákových batérií je samozrejmosťou keramická kartuša), spoľahlivosť, bezpečnosť a ľahká údržba je základom. Množstvo výrobcov vybavuje sprchové batérie technológiou, ktorá zabezpečuje úsporu spotreby vody a to bez toho, aby bol negatívne ovplyvnený váš zážitok. Vďaka obmedzovači teplej vody potom podporuje vašu bezpečnosť.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Európska prokuratúra vykonala razie na Slovensku aj v Rakúsku, týkali sa vážneho colného podvodu
<< predchádzajúci článok
NAKA zasahuje na viacerých miestach, má to súvisieť s hospodárením v Národnej diaľničnej spoločnosti

Aké sú novinky v oblasti sprchových batérií - diskusné fórum čitateľov