Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

26. novembra 2022

Ako sa zbaviť škvŕn na matracoch bez prania? Poznáme jednoduché, ale účinné riešenieMáte doma malé dieťa, alebo chlpatého domáceho maznáčika? V tom prípade určite viete, o čom je reč.Zdieľať
Ako sa zbaviť škvŕn na matracoch bez prania? Poznáme jednoduché, ale účinné riešenie

Sem tam sa stane menšia nehoda a vy potom škvrny na matracoch riešite oveľa častejšie, než by ste chceli. Ak nechcete zakaždým, keď si napríklad vaše dieťa nedopatrením „ucvrnkne“, dávať celý poťah matraca do práčky, skúste túto jednoduchú vychytávku!

Ocikaný matrac býva pohromou všetkých rodičov. Ako ho ale zase uviesť do pôvodného stavu? Zložte povlak a pokiaľ sa vám vlezie do bubna, vyperte ho v práčke. Keď máte sušičku bielizne, máte vyhrané. Ak nie, bude to pre vás zvlášť na jeseň a v zime veľmi tvrdý oriešok.

V prípade, že vás nebaví predchádzajúci postup neustále dookola opakovať, máme pre vás riešenie, ktoré vám veľmi pomôže. A to hlavne v prípadoch, keď vás špinavé matrace trápia celkom často. Vyskúšajte čistič matracov, ale nie ten z obchodu, vyrobte si ho z ingrediencií, ktoré máte doma!

Výroba domáceho čističa matracov

Na výrobu domáceho čističa na matrac budete potrebovať 200 mililitrov 3 percentného peroxidu vodíka, 3 polievkové lyžice jedlej sódy a niekoľko kvapiek tekutého mydla. Všetky tieto prísady dajte do fľaše s rozprašovačom. Až táto zmes prestane peniť, nádobu môžete uzavrieť a veľmi ľahko pretrepať. A domáci čistič je hotový.

Ako postupovať pri čistení matracov

  1. Domáci čistič aplikujte vždy na suchý matrac. Ak teda chcete vyčistiť matrac, ktorý precikalo dieťa, najskôr ho dôkladne vysušte, napríklad fénom alebo odvlhčovačom vzduchu.
  2. Potom na suchý matrac rozprašovačom rovnomerne naneste domáci čistič.
  3. Čistiacu zmes nechajte pôsobiť aspoň štyri hodiny. V miestnosti, v ktorej matrac čistíte, dôkladne vetrajte.
  4. Zmes peroxidu vodíka, jedlej sódy a tekutého mydla začne pôsobiť a matrac bude po niekoľkých hodinách ako nový.
  5. Po štyroch hodinách sa presvedčte, či je matrac suchý. Ak áno, dôkladne ho vysajte a potom môžete začať povliekať.

 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Česko Slovensko má talent 2022: V Talente zvíťazila speváčka s gitarou - Nikola Kusendová
<< predchádzajúci článok
Lovestream festival 2023 dnes spustil predpredaj. Koľko stoja vstupenky?