Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. októbra 2017

Aktivisti z Greenpeace odpálili ohňostroj vo francúzskej elektrárniGreenpeace, ilustračná snímka.Zdieľať
Greenpeace, ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Baumann
Paríž 12. októbra (TASR) - Osem environmentálnych aktivistov preniklo dnes do areálu francúzskej jadrovej elektrárne a odpálilo ohňostroj. Chceli tak upozorniť na potrebu lepšej ochrany jadrového odpadu a protestovali voči závislosti Francúzska od jadrovej energie.


Energetická spoločnosť EDF informovala, že čin aktivistov z organizácie Greenpeace nemal žiadny vplyv na bezpečnosť elektrárne v Cattenome na východe krajiny. Aktivistov zatkli osem minút po tom, ako vstúpili do areálu elektrárne, a podľa EDF im hrozí súdna žaloba.

Yannick Rousselet, hovorca Greenpeace, uviedol, že akcia odhalila bezpečnostné riziká, pretože aktivisti sa dostali do vzdialenosti 100 metrov od otvorených nádrží s jadrovým odpadom. Greenpeace lobuje za to, aby sa vo Francúzsku vybudovali nad otvorenými nádržami s odpadom špeciálne silá.

Francúzska vláda sa zaviazala viac rozvíjať obnoviteľné zdroje energie a obmedziť závislosť na čoraz starších jadrových elektrárňach, ktoré sú v súčasnosti zdrojom väčšiny elektrickej energie v krajine, pripomína agentúra AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Predaj vozidiel v Číne v septembri vzrástol
<< predchádzajúci článok
Nepočujúci by mali mať možnosť odoslať na tiesňové číslo 112 SMS

Aktivisti z Greenpeace odpálili ohňostroj vo francúzskej elektrárni - diskusné fórum čitateľov