Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. apríla 2018

Aktivisti žiadajú ministerku Laššákovú o podporu regionálnej kultúryNa snímke ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková.Zdieľať
Na snímke ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková. Foto: TASR - Pavol Zachar
Martin 16. apríla (TASR) – Väčší záujem o kultúru v regiónoch požaduje od ministerky kultúry SR Ľubice Laššákovej (Smer-SD) petícia "Slovensko nie je len Bratislava", ktorú v pondelok predstavili členovia petičného výboru v Martine. Vyzývajú ju na okamžité riešenie problémov, ktoré trápia kultúru v regiónoch a žiadajú o stretnutie s ňou.


"Cítim, že v regióne je tá situácia o niečo horšia ako v Bratislave. Týka sa to otázky financií," priblížila iniciátorka petície a rozhlasová moderátorka Eva Lacová s tým, že petíciu doposiaľ podpísalo viac ako sto ľudí. Medzi nimi aj herci Marek Geišberg či Lukáš Latinák.

Iniciátori chcú, aby sa viac pozornosti venovalo financovaniu regionálnej kultúry. "Nepopierame, že štát podporuje kultúru prostredníctvom rôznych fondov, no stále je ich málo," dodala Lacová. Petičný výbor zatiaľ nemá pripravené riešenie problémov, podľa Lacovej všetko závisí od diskusie. Aktivista a spisovateľ Maroš Balog, ktorý je jedným zo signatárov výzvy, očakáva, že kvalita, ktorú umelci produkujú v Bratislave sa dostane viac aj do regiónov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Michalovce začali s výstavbou križovatky, treba rátať so zmenami
<< predchádzajúci článok
Tripartita odmietla zavedenie novej dane z poistenia

Aktivisti žiadajú ministerku Laššákovú o podporu regionálnej kultúry - diskusné fórum čitateľov