Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

31. marca 2023

All England Club sa rozhodol, ruskí a bieloruskí tenisti môžu pod určitými podmienkami hrať na WimbledoneOrganizátori tretieho grandslamového turnaja tenisovej sezóny vo Wimbledone umožnia počas tohtoročnej edície účasť ruským a bieloruským reprezentantom. Udeje sa tak pod podmienkami, že svojím ...Zdieľať
britain_wimbledon_tennis_20320 244c51c0434e4829949de03db3b3b1bf 676x442 31.3.2023 (SITA.sk) - Organizátori tretieho grandslamového turnaja tenisovej sezóny vo Wimbledone umožnia počas tohtoročnej edície účasť ruským a bieloruským reprezentantom.


Udeje sa tak pod podmienkami, že svojím konaním nepodporia vojnu na Ukrajine a ich účasť na podujatí nebude financovaná priamo spomenutými štátmi alebo sponzormi naviazanými na ruskú či bieloruskú vládu.

Na ostatných turnajoch hrajú


Vlani organizátori londýnskeho podujatia z All England Clubu nepovolili účasť hráčov a hráčok z Ruska a Bieloruska. Takéto rozhodnutie učinili krátko po vypuknutí ruskej invázie na Ukrajinu, pri ktorej Rusi využili podporu bieloruskej strany.

Predstavitelia All England Clubu zdôvodnili svoje rozhodnutie opäť povoliť štart Rusom a Bielorusom aj tým, že na ostatných turnajoch, vrátane grandslamových, môžu súťažiť.

"Súlad medzi grandslamovými turnajmi považujeme za čoraz dôležitejší v dnešnom tenise. Proti nášmu vlaňajšiemu postoju ostro protestovali viaceré národné zväzy a malo to také následky, že ak by to pokračovalo, škodilo by to záujmom hráčov, fanúšikov, podujatia aj britskému tenisu," uviedli organizátori v oficiálnom stanovisku.

Špeciálne vyhlásenie


Napriek tomu, že vojna stále trvá, tentoraz sú vraj Briti pripravení zriecť sa tohto verdiktu.

Novinári v Spojenom kráľovstve špekulujú, že hráči z Ruska a Bieloruska by mohli by požiadaní, aby podpísali špeciálne vyhlásenie, v ktorom sa zaviažu, že v žiadnom prípade počas turnaja nebudú "propagovať alebo oslavovať" Putinovu vojnu.

Tohtoročný Wimbledon sa uskutoční od 3. do 16. júla. Titul budú obhajovať Srb Novak Djokovič a Kazaška Jelena Rybakinová.


Zdroj: SITA.sk - All England Club sa rozhodol, ruskí a bieloruskí tenisti môžu pod určitými podmienkami hrať na Wimbledone © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Verstappen ovládol kvalifikáciu na Veľkú cenu Austrálie, piloti Mercedesu prekvapili druhým a tretím miestom
<< predchádzajúci článok
NHL: Boston získal Prezidentskú trofej, Černák s druhým gólom v sezóne