Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. februára 2013

Alojz Hlina nesúhlasí so zrušením moratória pri voľbáchNezaradený poslanec Alojz Hlina nesúhlasí so zrušením 48-hodinového moratória pred začiatkom komunálnych i regionálnych volieb, ako ho navrhuje v novele zákona o voľbách do orgánov samosprávy ...Zdieľať
alojz hlina BRATISLAVA 12. februára (WEBNOVINY) - Nezaradený poslanec Alojz Hlina nesúhlasí so zrušením 48-hodinového moratória pred začiatkom komunálnych i regionálnych volieb, ako ho navrhuje v novele zákona o voľbách do orgánov samosprávy obcí poslanec za SaS Peter Osuský.


Hlina sa v úvode 9. dňa 14. schôdze národnej rady vyslovil, že návrh nepodporí už len pre osobu predkladateľa Osuského, ktorému vyčítal postup pri rozhodovaní v bratislavskom mestskom zastupiteľstve, keď sa rozhodovalo o budúcnosti Starej tržnice.

Osuský sa vraj vtedy vyslovil, že súťaž medzi dvoma uchádzačmi o Starú tržnicu prebehla v jeho hlave a teda môže hlasovať.

Poslanec za SaS návrhom zároveň zužuje definíciu volebnej kampane upravenej zákonom len na vysielanie politickej reklamy a umiestňovanie volebných plagátov na miestach vyhradených obcou. Tieto dve formy volebnej kampane sú upravené aj zákonom o voľbách do NR SR.

Iných foriem vedenia volebnej kampane by sa navrhovaná právna úprava nemala týkať a nemalo by dochádzať k zasahovaniu do slobodného šírenia informácií, argumentuje Osuský.

Poslanec liberálov sa pri zmenách odvoláva na ústavu, ktorá zaručuje slobodu prejavu a právo na informácie ako prvé z politických práv. Súčasný zákon o voľbách do orgánov samosprávy obcí podľa neho vymedzuje spôsob vedenia predvolebnej kampane spôsobom, ktorý obmedzuje slobodu prejavu a slobodu šírenia informácií nad rámec dôvodov ustanovených v ústave. Poslanci budú o novele hlasovať o 11:00.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bezohľadný vodič usmrtil malého sánkara a ušiel
<< predchádzajúci článok
Za podporu fašizmu hrozí mladým ľuďom až osem rokov