Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. septembra 2007

Amatérsky liečiteľ rakoviny pôjde opäť pred súdKrajský súd v Trenčíne dnes zrušil oslobodzujúci rozsudok okresného súdu voči amatérskemu liečiteľovi rakoviny, Kamilovi J. zo Skalky nad Váhom. Prokuratúra ho viní z ublíženia na ...Zdieľať

TRENČÍN 11. septembra (WEBNOVINY) - Krajský súd v Trenčíne dnes zrušil oslobodzujúci rozsudok okresného súdu voči amatérskemu liečiteľovi rakoviny, Kamilovi J. zo Skalky nad Váhom. Prokuratúra ho viní z ublíženia na zdraví, podľa obžaloby spôsobil smrť Eleny Písečnej z Nového Mesta nad Váhom, ktorej liečil rakovinu prsníka. Okresný súd v Trenčíne ho pred rokom spod obžaloby oslobodil.

Odvolací súd dospel k záveru, že okresný súd rozhodol predčasne, neúplne zistil skutkový stav a nevykonal všetky dostupné dôkazy potrebné pre objasnenie veci, informoval agentúru SITA hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus. Podľa krajského súdu je potrebné doplniť znalecký posudok, opakovane vypočuť znalkyňu a vypočuť ešte jednu svedkyňu, ktorá v konaní pred okresným súdom vypočutá nebola, dodal. Okresný súd v Trenčíne bude musieť vec znovu prerokovať a rozhodnúť.

O ženu sa liečiteľ začať starať v auguste 2002, v júni 2003 ju príbuzní priviezli do trenčianskej nemocnice, kde na druhý deň zomrela.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Návrh novely o dobrovoľných dražbách v druhom čítaní
<< predchádzajúci článok
RVR sa nemôže zaoberať konaním novinárov ako jednotlivcov

Amatérsky liečiteľ rakoviny pôjde opäť pred súd - diskusné fórum čitateľov

postreh pacienta12.9. 0:00:05