Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. marca 2020

Američania očakávajú veľké víťazstvo nad Covid-19, podľa Trumpa to iné krajiny nedokážuSpojené štáty budú v čase vyvrcholenia krízy týkajúcej sa koronavírusu "dobre pripravené", čo sa týka dostupnosti pľúcnych ventilátorov. Povedal to americký prezident Donald ...Zdieľať
virus_outbreak_trump_29222 45556198943741f89080fc89c0812349 676x450 31.3.2020  - Spojené štáty budú v čase vyvrcholenia krízy týkajúcej sa koronavírusu "dobre pripravené", čo sa týka dostupnosti pľúcnych ventilátorov. Povedal to americký prezident Donald Trump.


Podľa jeho slov ventilátory v súčasnosti vyrába najmenej desať amerických firiem, niektoré by dokonca mohli smerovať na export. "Hovoríme, pokračujte v tom, lebo, úprimne - iné krajiny to nikdy nedokážu," poznamenal Trump.

Viac o téme: Koronavírus


Dodal tiež, že doteraz na koronavírus otestovali už viac než milión Američanov, čo je "viac než v ktorejkoľvek inej krajine. Ani len približne".

Podľa odhadov by mohla súčasná kríza v USA vyvrcholiť o dva týždne. Trump si myslí, že "najbližších 30 dní bude náročných", avšak sociálna izolácia môže zachrániť mnohé životy. "Čaká nás veľké víťazstvo," uisťuje Američanov prezident.

Nový vírus môže spôsobovať vážne problémy s dýchaním, keďže napáda pľúca. Ventilátory následne pomáhajú pacientom s dýchaním.

Spojené štáty majú v súčasnosti vyše 163-tisíc potvrdených prípadov nákazy, čo ich radí vo svetovom rebríčku na prvé miesto. Viac než 3 000 ľudí v USA už koronavírusu podľahlo.
 
 Zdroj: Webnoviny.sk - Američania očakávajú veľké víťazstvo nad Covid-19, podľa Trumpa to iné krajiny nedokážu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Dopravnej ulici v Bratislave výtržníci odpálili bankomat
<< predchádzajúci článok
Prvé ekonomické opatrenia sú pre živnostníkov len barličkou, označili ich slabé miesto a upozorňujú na riziká

Američania očakávajú veľké víťazstvo nad Covid-19, podľa Trumpa to iné krajiny nedokážu - diskusné fórum čitateľov