24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2016

12. mája 2016

Američania sa proti Francúzom trápili, tri body však získali

Hokejisti USA si vo štvrtom vystúpení na majstrovstvách sveta v Rusku pripísali ...

najkrajsie momenty zo siedmeho dna ms v hokeji O osude zápasu v petrohradskej hale Jubilejnyj rozhodla produktívna päťminútovka na konci druhej tretiny.

PETROHRAD 12. mája  - Hokejisti USA si vo štvrtom vystúpení na majstrovstvách sveta v Rusku pripísali druhé víťazstvo. Vo štvrtkovom popoludňajšom stretnutí "slovenskej" B-skupiny si Američania poradili s Francúzmi 4:0.

Obhajcovia bronzových medailí z vlaňajšieho šampionátu sa polovicu duelu trápili v zakončení, napokon však potvrdili rolu favorita a zaslúžene triumfovali. O osude zápasu v petrohradskej hale Jubilejnyj rozhodla produktívna päťminútovka na konci druhej tretiny, v ktorej presne namierili Chris Wideman, Connor Murphy a Joseph Taylor Compher.

Gólovú poistku pridal v 42. min Brady Skjei. Hráci USA sa posunuli so 6 bodmi priebežne na tretiu priečku tabuľky lepším skóre pred Slovákov, Francúzi zostali na piatom mieste s 5 bodmi.

B-skupina (Petrohrad):
USA - Francúzsko 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Góly: 35. Wideman (Foligno, Larkin), 37. C. Murphy (Matthews, Vatrano), 40. Compher (Hendricks, Motte), 42. Skjei (Larkin)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fonselius (Fín.), Piechaczek (Nem.) - Fluri (Švaj.), Lazarev (Rus.)