04. februára 2012

Američanka Vonnová dosiahla jubilejné 50. víťazstvo

Američanka Lindsey Vonnová je v tejto časti sezóny v skvelej forme, ktorú potvrdila aj víťazstvom v sobotňajšom zjazde Svetového pohára v alpskom lyžovaní v nemeckom ...

vonnova GARMISCH-PARTENKIRCHEN 4. februára (WEBNOVINY) - Američanka Lindsey Vonnová je v tejto časti sezóny v skvelej forme, ktorú potvrdila aj víťazstvom v sobotňajšom zjazde Svetového pohára v alpskom lyžovaní v nemeckom Garmisch-Partenkirchene.

Líderka bojov o krištáľový glóbus predviedla aj v Ga-Pa skvelú jazdu bez výraznejších chýb a nadviazala na svoj minulotýždňový úspech v kráľovskej zjazdárskej disciplíne zo St. Moritzu. Trať s dĺžkou 2930 m a celkovým prevýšením 720 m zvládla za 1:44,86 min. O 41 stotín sekundy bola pomalšia Nadja Kamerová zo Švajčiarska, tretia skončila Tina Weiratherová z Lichtenštajnska s odstupom 79 stotín sekundy.

Dvadsaťsedemročná Lindsey Vonnová vyhrala jubilejné 50. preteky tohto rangu v kariére, deviate v tejto edícii bojov o krištáľový glóbus. V šiestom zjazde sezóny sa štvrtýkrát postavila na najvyšší stupienok pódia pre medailistky. Ziskom 100 bodov urobila ďalší výrazný krok k návratu na trón, na ktorom bola nepretržite od roku 2088 do 2010. Vlani o 3 body prehrala s Mariou Höflovou-Rieschovou, ktorá v sobotu skončila štvrtá. Teraz má Vonnová pred druhou Slovinkou Tinou Mazeovou už 479-bodový náskok. Slovensko nemalo v pretekoch zastúpenie.

"Nemôžem tomu uveriť. Som veľmi šťastná, dnešok je výnimočným dňom. Do jazdy som dala všetko. Viem, že nebola najčistejšia, ale na víťazstvo stačila. Nikdy v živote by som nepovedala, že sa mi niečo podobné podarí a vyhrám 50 pretekov Svetového pohára," povedala v prvej reakcii pre ORF Vonnová. V historickej tabuľke majú viac úspechov v boji o krištáľový glóbus už iba Rakúšanka Annemarie Moserová-Pröllová (62) a Švajčiarka Vreni Schneiderová (55).

Výsledky - zjazd žien v Garmisch-Partenkirchene:

1. Lindsey Vonnová (USA) 1:44,86, 2. Nadja Kamerová (Švaj.) +0,41, 3. Tina Weiratherová (Licht.) +0,79, 4. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) +0,99, 5. Daniela Merighettiová (Tal.) +1,05, 6. Elisabeth Görglová (Rak.) +1,25