Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. februára 2006

Americká armáda dnes prepustila 50 irackých väzňovAmerická armáda v Iraku informovala, že v nedeľu prepustila 50 väznených mužov, potom čo ich prípady preskúmala spoločná iracko-americká komisia. Armáda neuviedla nijaké podrobnosti. Minulý ...Zdieľať

BAGDAD 5. februára (WN/SITA/AFP) - Americká armáda v Iraku informovala, že v nedeľu prepustila 50 väznených mužov, potom čo ich prípady preskúmala spoločná iracko-americká komisia. Armáda neuviedla nijaké podrobnosti. Minulý mesiac v Iraku prepustili viac ako 400 väzňov z viacerých Američanmi a Iračanmi prevádzkovaných väzníc. V sobotu hovorca americkej armády uviedol, že ďalšia skupina zadržiavaných bude prepustená v priebehu dvoch týždňov. Neuviedol však, koľko ľudí prepustia. Hovorca povedal, že nie je jasné, či medzi prepustenými bude aj niektorá zo štyroch zadržiavaných žien.

Minulomesačné prepustenie väzňov sa považovalo za reakciu na požiadavku únoscov americkej reportérky Jill Carrollovej, aby boli prepustené všetky ženy väznené v Iraku. Američania aj Iračania však popreli, že prepúšťanie súvisí s touto žiadosťou. Carrollovú uniesli 7. januára v Bagdade spred úradu popredného sunnitského politika. Jej osud je neznámy.

FOTO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Demonštranti v Bejrúte podpálili dánsky konzulát
<< predchádzajúci článok
Slovensku hrozí v budúcnosti nedostatok elektriny