19. marca 2023

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová vyhrala obrovský slalom vo finále SP.

Petra Vlhová v posledných pretekoch sezóny vypadla v 1. kole a v celkovom poradí SP obsadila 3. miesto. V hodnotení disciplíny skončila štvrtá.

Vlhová sa v 1. kole dostala na trať v andorrskom Soldeu ako piata v poradí, pred 3. medzičasom jej patrilo priebežné 2. miesto, ale urobila chybu, keď nezvládla prejazd cez jednu z bránok a spadla po vnútornej lyži.

Slovenská lyžiarka tak v posledných pretekoch sezóny prišla o možnosť zabojovať o 2. miesto v celkovom hodnotení SP, ktoré udržala Lara Gutová-Behramiová. Švajčiarska lyžiarka obsadila v obrovskom slalome 4. priečku.

Vlhovej patrilo pred dnešnými pretekmi 2. miesto v hodnotení disciplíny, v poradí sa pred ňu dostali Gutová-Behramiová aj Talianka Marta Bassinová.

Vlhová dosiahla v sezóne dve víťazstvá, v hodnotení slalomu obsadila 3. pozíciu.

Pre Shiffrinovú to bolo 88. víťazstvo v kariére a zároveň zaznamenala štrnáste víťazstvo v sezóne a 138. pódium v kariére, čím sa dostala o jedno pred krajanku Lindsey Vonnovú a stanovila nový rekord medzi ženami. Shiffrinová v ročníku získala veľký glóbus za celkový triumf vo SP a dva malé glóbusy v slalome a obrovskom slalome.

V poslednom obrovskom slalome sezóny skončila druhá Nórka Thea Louise Stjernesundová (+0,06 s), 3. priečku obsadila Kanaďanka Valérie Grenierová (+0,20 s).