Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. decembra 2023

Americká stíhačka sa zrútila do mora pri juhokórejskom pobreží, pilot sa katapultoval (foto)Pilot amerického letectva sa v pondelok bezpečne katapultoval predtým, ako sa jeho stíhačka F-16 zrútila do mora pri juhozápadnom pobreží Južnej Kórey. Informovali o tom predstavitelia americkej a juhokórejskej ...Zdieľať
yrvnuas9 676x349 11.12.2023 (SITA.sk) - Pilot amerického letectva sa v pondelok bezpečne katapultoval predtým, ako sa jeho stíhačka F-16 zrútila do mora pri juhozápadnom pobreží Južnej Kórey. Informovali o tom predstavitelia americkej a juhokórejskej armády.


Pilota našli juhokórejské námorné sily a „bol pri vedomí a v stabilnom stave," uviedla vo vyhlásení americká 8. stíhacia peruť. Pilota dopravili na leteckú základňu Kunsan. Pilot vzlietol na rutinný cvičný let z tejto leteckej základne, ktorú spoločne využívajú americké a juhokórejské vzdušné sily.

Katapultovať z lietadla sa musel po tom, čo zažil nešpecifikovanú núdzovú situáciu počas letu. Americká 8. stíhacia peruť, ktoré tvoria dve letky F-16, uviedla, že príčinu núdzovej situácie vyšetrujú.
Zdroj: SITA.sk - Americká stíhačka sa zrútila do mora pri juhokórejskom pobreží, pilot sa katapultoval (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Špeciálne jednotky zrovnali so zemou ruské veliteľské a pozorovacie stanovište v meste Olešky
<< predchádzajúci článok
Gyimesi sa stal podpredsedom strany Szövetség – Aliancia